Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klimatyzacja w Ford Mondeo 1.8 16V 1994r

12 Kwi 2005 10:59 3235 8
  • Poziom 10  
    Czy ktoś wie ile trzeba czynnika R134 do napełnienia pustej instalacji.
    Nie mam pewności czy wogule instalacja jest sprawna z opisów jakie znalazłem wynika że po zwarciu styków od czujnoka cziśnienia powinna zadziałać gdy to zrobiłem uruchomił się wentylator na chłodnicy nie wiem czy tak powinno być jeżeli ktoś się orientuje w tym temacie to proszę o sugestie.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Prawdopodobnie nie masz czynnika w ukladzie. Sprawdz czy po wciśnięciu zaworku w złączu serwisowym ucieka czynnik chłodniczy z miarę dużym cisnieniem (robi pssst). Daj znac, może coś poradzimy :)
    Pozdrawiam

www.8dwa.prv.pl
  • Poziom 10  
    Cały układ jest raczej pusty bo odkręcałem czujnik ciśnienia i nic się nie działo czyli żadnego pssst. A jeżeli jest pusty to musi być gdzieś nieszczelność. Czy można to sprawdzić jakimś domowym sposobem czy trzeba odwiedzić jakiś warsztat specjalistyczny ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam
    Domowym sposobem niewiele dasz rade zdzialac. Jak bedziesz miał szczęście (no może to nie jest najwłaściwsze określenie) to znajdziesz nieszczelność.
    Możesz jedynie wzrokowo i dotykowo przelecieć wszystkie rurki i urządzenia. Twój problem wystąpi w postaci tłustej plamy na którejś części układu (metoda ta jest niestety mało skuteczna - tylko duże nieszczelności).
    Biorąc pod uwagę moje doświadczenie to zacznij od spr. miejsca mocowania kondensera, najlepiej od dołu samochodu. Jak tam w rogu nie będzie zatłuszczenia - to szukaj dalej.

Pozdrawiam

www.8dwa.prv.pl
  • Poziom 23  
    Bardzo często tym nieszczelnym miejscem są zaworki.
    Byłem raz w serwisie, żeby mi sprawdzili wentylator, a gostek zaczął mi sprawdzać, czy jest czynnik chłodniczy właśnie wyżej opisaną metodą. Następnie znalazł uszkodzony przekażnik od wentylatora i wymienił.
    Jak dojechałem do domu, klima już nie chodziła - czynnik uciekł przez nieszczelny zaworek. Klimę napełnił mi gość, co naprawia lodówki, za 60zł. Chodzi już od tego czasu 3 lata.
  • Poziom 13  
    Mondeo - na 90% przypadków chłodniczka klimy - sprawdź od dołu jej
    mocowania do belki
  • Poziom 10  
    Po namyśle jadę do warsztatu aby sprawdzili szczelność (metoda fluorescencyjna) chyba. Jeżeli coś znajdą to się uszczelni a gaz uzupełni znajomy z pracy. Ma zakład naprawy AGD powiedział że 60 zł a w warsztacie samochodowym około 120 zł samo uzupełnienie a sprawdzenie szczelności około 35 zł. Na stronie http://www.8dwa.prv.pl/ jest opis budowy i zasady działania klimatyzacji z tego co wyczytałem to przy pustej instalacji tak jak u mnie całkowity brak czynnika zalecana jest wymiana zbiornika osuszacza na nowy. Więc mam pytanie czy to jest konieczność czy tylko zalecenie jak jest tam napisane ?
  • Poziom 27  
    jeśli jnstalacja jest nieszczelna ,i długo nienaprawiona
    następuje kondensacja pary wodnej w jnstalacji powoduje to lasowanie się sorbentu w filtrze
    Po prawidłowym osuszeniu może nie będzie to konieczne
    stan czynnika to 825 gram
  • Poziom 10  
    Po wizycie w warsztacie klima działa. Układ nie był kompletnie pusty zawierał 480g czynnika a z instrukcji wynika że ma być 740g i do takiej ilości mechanik uzupełnił ilość czynnika R134a do tego doszła wymiana oleju 200 g sprawdzenie szczelności układu przy urzyciu środka KONTRAST i lampy ultrafioletowej. Brak nieszczelności. Wydaje mi się że temperatura powinna być niższa ponoć może to być wina osuszacza zobaczymy z czasem. Ostatecznie wyszło koszt materiałów 58 zł i robocizna 122 zł.