Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny lub monitorki do 500 zł

Dawio26 28 Kwi 2014 18:16 1083 10
  • #1 28 Kwi 2014 18:16
    Dawio26
    Poziom 6  

Witam, poszukuję jakichś kolumn lub monitorków do pokoju 15m^2. Słucham ogólnie wszystkiego, ale zależy mi na tym niskim i odczuwalnym na własnym ciele basie i wyraźnych średniotonowcach. Obecnie mam Unitry 50-8-44 lecz bas w nich to nap*** membraną 10 cm od kolumny, nic więcej :|
    Dodam, że mam okazję kupić altusy 110 za 150zł parę, lecz średnio podoba mi się ich gra. Na oku miałbym Quadral DAUPHIN PHONOLOGUE E za 300 zł i GENIUS SW-HF 5.1 6000 za 500 lecz nie mam możliwości posłuchania :cry: Będzie dość basu i wyraźne średnie tony ? czy może polecacie inne kolumny/monitory/ ? :D
    Ps.1 Czy kino nada się do muzyki?
    Ps.2 aa i zapomniałbym, odtwarzam na Sonym STR DE-325. zależałoby mi na tym, by wokal w np Reggae nie "tracił" się tak jak to ma miejsce w moich unitrach.

0 10
  • #2 28 Kwi 2014 20:31
    Excalibue
    Poziom 17  

Amplituner OBOWIĄZKOWO do wymiany - przecież te niskie modele sony do kina grają tak płasko, że szkoda gadać - membrana Ci lata a basu nie ma bo ten ampli ma bardzo małą moc.
    Druga sprawa - możesz mieć skopaną akustykę i wtedy nawet duże kolumny nie pomogą .

0
  • #3 28 Kwi 2014 20:58
    Dawio26
    Poziom 6  

Co do akustyki to mogę się z tobą zgodzić, ale za 5 tygodni mam przeprowadzkę z kobietą, więc będzie lepsze pomieszczenie do wyboru. A co do Ampli to naprawdę jest aż tak źle ? :| w każdym razie mówisz, że te Unitry na oryginalnych częściach potrafią zagrać ładnie czy ładniej bo różnica jest duża :D Mógłbym je odrestaurować (mam już wprawę bo ojciec się w dawnych latach tym bawił), z tym, że nie oczekuję od nich zbyt wiele. Czy ten GDN 20/40 jest coś warty ?
    No chyba, że całkiem bebechy wymienić lecz pojawia się pytanie - na jakie.

Ps. Dzięki za pouczenie, w życiu bym mojej wiernej spawarki o winę nie posądził. Posłucham na czym innym i wyciągnę wnioski. :D

0
  • #4 28 Kwi 2014 21:15
    Excalibue
    Poziom 17  

Te Unitry co masz jest to bardzo niska półka pod względem brzmienia jednak basu ( który niestety dudni i jest nieprecyzyjny ) mają dosyć sporo jak na swoje gabaryty i moc.
    Quadrale, które podałeś w propozycji nie będą miały większego wykopu od Twoich zgc50.
    Co do geniusów to nawet mój znajomy, który nie zwraca zbytnio na jakość dźwięku stwierdził, że Geniusy grają tragicznie, więc niech będzie to dla Ciebie przestrogą : )

0
  • #5 29 Kwi 2014 07:46
    Dawio26
    Poziom 6  

W takim razie, powiedzmy, że mam tysiąc do wydania na kolumienki. Co Ty byś wybrał na moim miejscu? Dobrze by było, żeby potrafiły kopnąć kiedy trzeba, ale ciszej też z jakością zagrają. Byleby bas sobie ładnie mruczał (nie mylić z dudnieniem, bo to mi się głównie w altusach średnio podoba :| )

0
  • #6 29 Kwi 2014 09:09
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

A na wzmacniacz ile? Jeśli chcesz poprawy brzmienia, to musisz wymienić cały sprzęt. Inaczej się nie da.

Dawio26 napisał:
    Obecnie mam Unitry 50-8-44 lecz bas w nich to nap*** membraną 10 cm od kolumny, nic więcej :|
    To jest wina wzmacniacza.
    Dawio26 napisał:
    Ps.1 Czy kino nada się do muzyki?
    Tak, ale pod warunkiem że wydasz na nie 5 tysięcy. Wtedy będzie to grało podobnie do stereo za 1000zł.
    Dawio26 napisał:
    nie mylić z dudnieniem, bo to mi się głównie w altusach średnio podoba
    Altusy raczej nie dudnią. Są wysoko strojone i kopią basem. Dudnić mogą w małych pomieszczeniach, ale to już wina akustyki.
    Dawio26 napisał:
    za 5 tygodni mam przeprowadzkę z kobietą
    Więc poczekaj aż się przeprowadzisz. Nie ma sprzętu który zagra dobrze w każdym pomieszczeniu.

0
  • #7 29 Kwi 2014 09:47
    Dawio26
    Poziom 6  

Szukałbym raczej czegoś taniego, audiofilem nie jestem. Czy taka yamaha ax 550 to dobry sprzęt ? lub a960 ?

0
  • #8 29 Kwi 2014 09:48
    k52
    Poziom 32  

Między 500-1000zł można szukać świeżych modeli, czasem w gwarancji. Poszukaj używanych monitor audio BX2 ok 700zł, jbl es30 w podobnej cenie, to podstawkowe wulkany energii , cieplej i wykopem grają mission mx2, magnat supreme 200, czy nawet stare leniwie grające tannoye m2 za 400-500zł.

0
  • #9 29 Kwi 2014 11:12
    Excalibue
    Poziom 17  

Cytat:
    Szukałbym raczej czegoś taniego, audiofilem nie jestem. Czy taka yamaha ax 550 to dobry sprzęt ? lub a960 ?

A co ma audiofilia do dobrego dźwięku ? :)
    Analogicznie oglądając telewizje czy filmy nie zwracasz uwagi czy materiał jest w rozdzielczości SD czy w HD ? Na co się lepiej, przyjemniej patrzy ?
    Czego uszy nie usłyszą, temu sercu nie żal : )

Założę się, że przy lepszych zestawach bas zszedłby na dalszy plan, bo posiadane przez Ciebie Unitry nie mają więcej do zaoferowania.

Aha, dla mnie łatwiej jest wybrać najpierw kolumny - później dobierać do nich wzmacniacz.

Wiesz jakim mniej więcej pomieszczeniem będziesz wkrótce dysponował ?

0
  • #10 29 Kwi 2014 11:33
    Dawio26
    Poziom 6  

Najpewniej zagospodaruję na to 25 m^2.

0
  • #11 29 Kwi 2014 14:41
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Dawio26 napisał:
    Czy taka yamaha ax 550 to dobry sprzęt ?
    Niezły. Ale seria A była lepsza a na allegro jest tańsza.

0
  Szukaj w 5mln produktów