Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szafy Rack
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przekaźnik półprzewodnikowy - sterowanie zasilaniem

28 Kwi 2014 18:45 2172 3
  • Poziom 6  
    Witam

Potrzebuję zbić odłączenie zasilania pewnego lokalu za pomocą jednego włącznika, otóż na początku planowałem zrealizować to za pomocą zwykłego stycznika, niestety to rozwiązanie ma jedna wadę otóż obawiam się że po jakimś czasie pracy ten stycznik może zacząć sobie buczeć z tego co mi wiadomo jest to dość popularny objaw a nie chciał bym zakłócać komuś ciszy nocnej.

W związku z powyższym zacząłem zastanawiać się nad przekaźnikami półprzewodnikowymi , no i tutaj zaczynają się schody. Z tego co mi wiadomo tego typu przekaźniki się grzeją i trzeba do nich stosować radiatory. Czy miał ktoś z Was do czynienia z takimi przekaźnikami na szynę din ? Czy bardzo są w stanie się one nagrzać ? Chciałbym je docelowo zamknąć w rozdzielnicy .

W rozdzielni głównej jest zabezpieczenie 32A wiec pasowało by mi wsławić taki około 40A.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie sugestie .
  • Szafy Rack
  • Poziom 15  
    Układy SSR (bo o takich tutaj mowa) rzeczywiście wydzielają dość spore ilości ciepła, oprócz samego radiatora niezbędna jest również pasta termoprzewodząca. Ja osobiście wymieniałem SSR'y w szafach gdzie było kilkanaście układów o prądzie znamionowym 32A, wszystkie były przykręcone do płyty (znajdującej się w każdej szafie sterowniczej oraz mniejszych "skrzynkach"), posmarowane pastą i nie było żadnego problemu z odprowadzaniem ciepła. Według mnie jeśli chcesz podłączyć tylko jeden SSR to powinieneś kupić małą skrzynkę na instalację elektryczną, i umieścić w niej układ sterowania SSR no i oczywiście sam przekaźnik.
  • Szafy Rack
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 6  
    Dziękuję za pomoc.
    Zastosowałem stycznik z cewką na 24V DC.
    Pozdrawiam.