Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rover 25 - ciężko odpala (łapie i gaśnie)

28 Kwi 2014 20:20 3114 8
  • Poziom 7  
    Witam, mam problem z moim Roverem 25z silnikiem 1.4 16v 103km. Mianowicie bardzo ciężko odpala :( właściwie bez dodania gazu nie odpala (łapie i gaśnie). podczas diagnozy na komputerze wywaliło chyba wszystkie możliwe błędy... po usunięciu ich i ponownym odpaleniu (po dodaniu gazu) wszystkie błędy znów się pojawiły...
    Jeśli ma ktoś pomysł co to może być to bardzo proszę o pomoc.
    Z góry dziękuję
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 7  
    czy może to być sprawa słabego styku masy?? lub jakiś problem z głównym przekaźnikiem???
    bardzo proszę o pomoc
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 10  
    Na stronie klubowej "ROVERKI" jest artykuł na temat czyszczenia i ustawiania silnika krokowego. jeśli nie odpala bez gazu a komputer wyświetla wiele błędów to jest objaw uszkodzonego silniczka krokowego.
  • Poziom 7  
    dzięki bardzo za podpowiedź :)
  • Poziom 7  
    top16 napisał:
    Na stronie klubowej "ROVERKI" jest artykuł na temat czyszczenia i ustawiania silnika krokowego. jeśli nie odpala bez gazu a komputer wyświetla wiele błędów to jest objaw uszkodzonego silniczka krokowego.

Jeszcze ma takie pytanie, jeśli to uszkodzony lub zabrudzony silniczek krokowy to czy po odpaleniu działał by on prawidłowo?? Normalnie trzyma obroty, po przyduszeniu silnika podnosi obroty tak jak powinien. Więc czy może sprawiać kłopoty tylko przy odpalaniu??
  • Poziom 10  
    Z uszkodzonym lub zanieczyszczonym silnikiem krokowym możesz odpalić z lekko wciśniętym gazem. Gdy puścisz gaz silnik zgaśnie. Możesz jeździć pod warunkiem że nie odpuścisz gazu.
  • Poziom 7  
    top16 napisał:
    Z uszkodzonym lub zanieczyszczonym silnikiem krokowym możesz odpalić z lekko wciśniętym gazem. Gdy puścisz gaz silnik zgaśnie. Możesz jeździć pod warunkiem że nie odpuścisz gazu.

u mnie jest podczas jazdy wszystko ok. ładnie trzyma obroty, gdy potrzebuje większej dawki to sam ją dodaje. problem jest tylko i wyłącznie podczas uruchamiania silnika, bez dodania gazu nie chce dpalić
  • Poziom 7  
    ponawiam temat
    bardzo proszę o pomoc.
    jak wspominałem wyżej mam problem z odpalaniem samochodu, zarówno na zimnym jak i na ciepłym silniku (na ciepłym jest troszeczkę lepiej). silnik łapie i gaśnie, po dodaniu lekko gazu przy rozruchu odpala i chodzi prawidłowo pod każdym względem... po podłączeniu komputera pokazuje dosłownie wszystkie możliwe błędy... wymieniłem czujnik temperatury, podmieniałem silnik krokowy, czyściłem przepustnice i cały czas to samo...
    brakuje mi już pomysłów, bardzo proszę o pomoc
  • Poziom 1  
    Jeśli takie objawy są na zimnym silniku i trzeba przygazować, żeby załapał, to problemem może być pompa paliwa i cofające się paliwo do zbiornika.
    U mnie silnik krokowy szmera cały czas, a zawór powietrza klekota na zimnym silniku, ale nie ma to wpływu na odpalanie i jazdę (odpalanie bez wciskania gazu, obroty jałowe bez wciskania gazu).
    Natomiast gdy auto postoi kilka dni, to paliwo cofa się do zbiornika i bez przygazowania nie zapali.