Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

rdzenie pierścieniowe w.cz

12 Kwi 2005 11:52 2648 4
  • Poziom 10  
    Koledzy napiszcie gdzie zaopatrujecie się w pierścionki w. cz. Większość schematów wzmacniaczy, transformatorów, baloonów na KF i UKF roi się od transformatorów na pierścionkach. Te, które kupiłem w sklepach nadają się raczej do przetwornic lub do filtrów p.z. - na kilku MHz mają duże straty. Rozbebeszanie symetryzatorów nie jest rozwiązaniem, zwłaszcza, że do urządzeń o większych mocach są za małe.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 22  
    Czesc!

Na allegro ostatnio pewien uzytkownik wystawia pierscionki Amidona. Male T37 i T50 ma niedrogo i sam sporo ich kupilem na zapas.
    Mozna tez kupic na gieldach krotkofalarskich ale drogo sobie cenia - 3-5zl za Polfer RP10 lub podobnych rozmiarow.
    Pierscionki Polfer RP8 (chyba z ferrytu U31) mozesz zdemontowac z starych murzynkow Radmora - najlepiej kupic murzyna na 300MHz bo sa najtansze i z niego sobie zdemontujesz kilka pierscionkow o srednicy 8mm a i sporo innych czesci Ci zostanie. A za takiego murzynka to warto dac max 20-30zl a czesto mozna gdzies za friko dostac bo pasmo juz nieuzywane

pozdr
    Jacek

ps
    katalog pierscionkow znajdziesz w Poradniku Ultrakrotkofalowca SP6LB - sa zarowno Polfer jak i Amidony. |Nawiniesz na rdzen pare zwojow - zmierzysz indukcyjnosc i bedziesz wiedzial jaki to rodzaj ferrytu
  • Poziom 33  
    do wzmacniaczy tranzystorowych używam rdzeni z przewodów łączących kartę graficzną zmonitorem za 20 zł do tego dołożone są pierścionki F81 z każdej strony takie trafo przenosi moc do 300W na tranzystorach 2xkt930b
    zdjęcie tego trafa jest umieszczone w poście o wzmacniaczach lampowych
    kupiłem kiedyś rdzenie gwarantowane przez sprzedajacego na wolumenie -miały być amidony a nadają się na wisiorek hi
    generalnie przed użyciem każdych rdzeni należy je pomierzć -przy jakich wartościach się nasyca
  • Poziom 10  
    Dziękuję za porady. Rdzenie zamówiłem na allegro.

pozdrawiam wszystkich
    bogdan199