Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirlpool ADG8340 - cieknie woda z rurek pod drzwiami

29 Kwi 2014 05:21 3339 4
 • Poziom 8  
  Witam
  Mam problem, z którym nie mogę sobie poradzić. Podczas pracy zmywarki z plastikowych rurek pod zmywarką cieknie woda, około 0,5 litra na cały cykl zmywania. Filtry czyste, hydrostat był czysty, cykl testowy przeszedł cały ale zamiast 12-15 minut to trwał 30 minut, nie pokazał się żaden błąd i w tym cyklu testowym nie ciekło ale w kolejnym normalnym już tak.
  Proszę o sugestie co może być przyczyną tych wycieków
  Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 11  
  Wycieka sama woda czy da się zauważyć większą ilość piany? Jeśli tak to może to być kwestia używanego detergentu, który pieni się zbyt mocno, np. płyn do mycia naczyń średnio się nadaje do zmywarek.
  Możliwe też przechylenie zmywarki do przodu, ew. uszkodzony przepływomierz lub zawór puszczają zbyt dużo wody do cyklu i zwyczajnie się przelewa. Warto też sprawdzić czy po skończonym cyklu zmywarka opróżnia całą wodę. Jeśli nadmiar zostaje w środku to po nalaniu do cyklu również może się przelać.
 • Poziom 8  
  Próby wykonywałem bez detergentu, była sama woda w zmywarce. Zmywarka jest wypoziomowana. Jak sprawdzić uszkodzony przepływomierz lub zawór? W zmywarce pozostaje w filtrze około 2 cm wody.
  Pozdrawiam i dziękuję za zaiteresowanie tematem.
 • Poziom 39  
  stgiera napisał:
  Jak sprawdzić uszkodzony przepływomierz
  Uruchomić program testowy, wyjąć filtr i zmierzyć linijką albo patyczkiem poziom wody od dna misy. Albo sprawdzić na wodomierzu.
  stgiera napisał:
  lub zawór?
  Po długim postoju (np. w nocy) albo po używaniu zlewozmywaka - zbiera się woda w zmywarce?
 • Poziom 8  
  Problem do końca nie rozwiązałem, chyba wszystko sprawdziłem już w tej zmywarce - pora pewnie pomyśleć o nowej. Na razie przedłużyłem rurki i wpuściłem wodę do pojemnika, który raz na 2 tygodnie muszę opróżniać. Dzięki za porady, temat uważam za zamknięty.