Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV LG - Podłączenie słuchawek jack 3,5

tasslehoff 29 Kwi 2014 12:20 2058 6
  • #1 29 Kwi 2014 12:20
    tasslehoff
    Poziom 2  

Witam,

Posiadam TV LG 32 LN5400, który niestety nie posiada zwykłego wyjścia słuchawkowego jack. Moje pytanie jest następujące, czy jeśli pod USB telewizora podłączyłbym kartę dźwiękową na usb, która ponoć nie wymaga sterowników, ( dostępne w okolicach 5 zł na allegro, np. taka) a do tejże karty wpiąłbym zwykłe słuchawki jack 3,5, to czy miałbym dźwięk w słuchawkach, czy TV nie zrozumie, że ma po usb puścić dźwięk?

A jeśli to nie zadziała, to czy mógłbym użyć jakiejś przejściówki czincz-jack i w ten sposób się poratować?]

0 6
  • #2 29 Kwi 2014 17:16
    k52
    Poziom 32  

Teraz wiadomo czemu LG są tak tanie - ograniczona ilość wejść i wyjść...
    Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zewnętrzny DAC , konwerter cyfrowo analogowy, koszt na alegrro koło 100zł np marki fiio .Co on robi ? Zamienia dźwięk z wyjścia optycznego lub coaxialnego ( różne wersje ) na analogowy - wyjście cinch, lub cinch i słuchawkowe.
    Dodatkowo dźwięk jest przyjemniejszy w słuchawkach, nie taki techniczny.
    Tak więc potrzeby kabelek optyczny 10 zł z tv do DACa i potem przejściówka z chinch na wejście słuchawkowe minijack ok 10zł i sam DAC ok 100zł
    http://www.ceneo.pl/14055277 , lub http://allegro.pl/dac-stereo-audio-converter-kabel-optyczny-gwar-i4111944628.html i kabelek 2xrca z wejściem na mini jack http://allegro.pl/adapter-gn-jack-3-5-mm-wt-2xrca-kabel-vitalco-i4121950255.html

0
  • #3 29 Kwi 2014 20:43
    Polon_us
    Poziom 40  

@k52 - wszytko pięknie ładnie opisałeś. Nie przeczę. Będzie działało.

Proszę mi tylko powiedzieć, jak autor tematu będzie regulował poziom dźwięku w słuchawkach? Zakładam, że ma typowe słuchawki bez własnej regulacji poziomu dźwięku, jak sam zresztą pisze - cytat "zwykłe słuchawki".

0
  • #4 29 Kwi 2014 21:25
    k52
    Poziom 32  

Polon_us cõż , mõgłbym nietaktownie napisać , że trzeba było patrzeć co się kupuje( najczęściej kupuje się cenę, a nie użyteczność) , słuchawki z regulacją też są od 25 zł, a i dac z tą opcją jest. Co mogłem podpowiedziałem i pomogłem, co zrobi autor, nie wiem , wróżem nie jestem i nie planuje być :D

Czy definicja zwykłe słuchawki to te bez, czy z reguacją, dokanałowe, zamkniėte, czy otwarte, czarne, niebieskie
    , nawet w encyklopedii nie jest określone:-)

0
  • #5 30 Kwi 2014 09:58
    tasslehoff
    Poziom 2  

Ok, dzięki za rozwiązanie z tym DAC-kiem, ale załóżmy, że nie zależy mi na super jakości dźwięku i na wydawaniu 100 zł. Czy zwykła przejściówka z dwóch czinczy na jack podłączona do zwykłych gniazd czinczowych w tv zda egzamin?

No i może ktoś jednak wie coś na temat kompatybilności karty dźwiękowej usb tego typu z telewizorem?

0
  • #6 30 Kwi 2014 10:47
    xE5150
    Poziom 25  

Karty dźwiękowej nie podłączysz do tego tv przez USB.

0
  • #7 30 Kwi 2014 13:51
    k52
    Poziom 32  

tasslehoff napisał:
    podłączona do zwykłych gniazd czinczowych w tv zda egzamin?

Gniazda cinch w nowych tv to na 99 % tylko wejścia sygnału- więc uważaj z takim planem. Wyjście jest optyczne , minijack dla słuchawek(jak widać nie zawsze), hdmi z opcją AudioReturChanel (drogie modele).

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo