Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie korektora FS042 z całą resztą osprzętu.

bertolbaleron 29 Kwi 2014 14:01 1182 8
  • #1 29 Kwi 2014 14:01
    bertolbaleron
    Poziom 15  

Witam, chcę podłączyć korektor graficzny FS042 do wzmacniacza Technics SU-Z35 - nie wiem jak to do końca zrobić. Jest możliwość sterowania tym korektorem nie przepinając kabli sygnału z tunera, kaseciaka, komputera i gramofonu? Na razie korektor nie jest podłączony a całą resztę mam spiętą następująco: do wzmacniacza jest podpięty sygnał do odpowiednich gniazd z komputera, tunera, gramofonu i kaseciaka z tym że kaseciak jest spięty czterema kablami ze wzmacniaczem.
    Liczę, że ktoś wie jak to zrobić, w najgorszym wypadku wystarczy mi jak przez korektor będzie szedł dźwięk tylko z komputera. Reszta obejdzie się bez.

W razie potrzeby dołączę zdjęcia i nazwy modeli.

0 8
  • #4 29 Kwi 2014 15:00
    bertolbaleron
    Poziom 15  

korrus666 napisał:
    Do tego wzmacniacza tylko dla jednego źródła będziesz miał korekcję. Jeśli ma to być komputer to na wejście korektora dajesz wyjście z komputera a z wyjścia korektora wpinasz się na odpowiednie wejście wzmacniacza(tam gdzie miałeś podpięty komputer).

Tak, myślałem, dobre i to ;) Po co w takim razie są w nim gniazda opisane na magnetofon?

Marek Nawrocki napisał:

Nie wiem czy pomoże ale dzięki.

0
  • #5 29 Kwi 2014 15:20
    korrus666
    Poziom 40  

Na magnetofon są gniazda do nagrywania(wyjście z przedwzmacniacza) i odtwarzania. Żeby korektor obsługiwał wszystkie źródła wzmacniacza to wzmacniacz musi mieć zewnętrzną pętlę między końcówką mocy a przedwzmacniaczem. Wtedy tą pętlę rozłączasz i wpinasz w nią korektor. Łatwo to zauważyć bo wzmacniacz ma wtedy takie metalowe mostki pomiędzy parą złącz we/wy.

0
  • #9 29 Kwi 2014 22:37
    bertolbaleron
    Poziom 15  

Po przeczytaniu wątku podesłanego przez kolegę DJMapet podłączyłem korektor "jako" magnetofon i załączyłem opcję tape monitor. Magnetofon podłączyłem do dodatkowych gniazd magnetofonowych w korektorze.

Dziękuję za pomoc i udział w dyskusji, wszystko działa jak należy, pozdrawiam.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo