Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson AF 6018CR - Możliwość odbioru FTA na antenie od C+/n

jaroslawp 29 Kwi 2014 17:47 1749 12
  • #1 29 Kwi 2014 17:47
    jaroslawp
    Poziom 8  

Proszę o informację czy na tym dekoderze możliwy jest odbiór zagranicznych kanałów satelitarnych FTA w okolicach Warszawy. Konwerter Black Premium Single Selected 40mm LNB "inverto.tv" (IDLB-SINL40-PREMU-OPP). Po podłączeniu kabla antenowego wyświetlany jest napis :| "0% Brak lub zly sygnał". Na ekranie "Poziom sygnału" wyświetlane jest "Siła 0%" i "Jakość 0%", teraz też "Hotbird: 13E 10892MHz 27500Ks/sH".

Antenę można zdalnie obracać siłownikiem ale kilkukrotne próby obracania przez cały zakres ruchu nic nie zmieniały ani dla Hotbird ani dla Astra (dekoder ma wpisanych kilkadziesiąt satelitów), wciąż tylko "0% Brak lub zły sygnał", ten wskaźnik ani drgnął.

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje na ten temat: czy jest możliwy odbiór przy tej antenie, konwerterze i dekoderze, a jeśli tak to jak?

0 12
  • Pomocny post
    #2 29 Kwi 2014 18:39
    kajron
    Poziom 29  

Jeśli dekoder jest sprawny , opcje dotyczące lnb prawidłowo ustawione i prawidłowo ustawiona antena to odbiór jest możliwy . Link tu wykaz fta z Hotbird użyj którejś częstotliwości do ewentualnego ustawienia anteny

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. [TS]

0
  • #3 30 Kwi 2014 01:35
    jaroslawp
    Poziom 8  

Dziękuję za odpowiedź. Mam jednak jeszcze pytania: 1) co to znaczy "opcje dotyczące lnb prawidłowo ustawione" 2) jak można "użyć którejś częstotliwości do ustawienia anteny" 3) co mogą oznaczać "rodzaje konwertera" w menu dekodera o wartościach "uniwersalny", 05150, 09750, 10000, 10600, 10750, 11300, 11475, "user" 4) czy trzeba zmieniać kanał UHF 21 ?

Regulamin p.3.1.17. [TS]

0
  • #4 30 Kwi 2014 18:44
    kajron
    Poziom 29  

Cytat:
    kanał UHF 21
    Kanał modulatora dowolny przy euro bez znaczenia. Ustawienia np.: zasilanie konwertera, ustawienie portu DISEQC, konwerter uniwersalny (takowy posiadasz) Link

0
  • #5 06 Maj 2014 13:17
    jaroslawp
    Poziom 8  

Niestety Ferguson ma usterkę - brak napięcia na LNB IN. Czy dekodery, które przeszły na moją własność po wygaśnięciu umowy da się "namówić" by odbierały FTA? Teraz pokazują "włóż kartę by autoryzować" czy coś takiego.

Regulamin p. 3.1.15, 3.1.17. [TS]

0
  • #6 06 Maj 2014 18:45
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

jaroslawp napisał:
    Czy dekodery, które przeszły na moją własność po wygaśnięciu umowy da się "namówić" by odbierały FTA?

A kiedy to ktokolwiek "dawał" Fergusony do jakiejkolwiek umowy?.
    jaroslawp napisał:
    Teraz pokazują "włóż kartę by autoryzować" czy coś takiego.

Przecież to wyświetla tuner, kiedy trafi na kodowany kanał, a nie, że tuner jest zablokowany.

0
  • #7 06 Maj 2014 20:53
    jaroslawp
    Poziom 8  

Oprócz tego Fergusona mam dwa inne, Phillips i Sagem, które po zakończeniu umowy przeszły na moją własność. Ponieważ poza wyświetlaniem powyższego sparafrazowanego komunikatu nie reagują na żadne komendy, wygrzebałem tego starego Fergusona i próbowałem go podłączyć ale najwyraźniej ma usterkę. Taka to historia.

0
  • #8 12 Maj 2014 17:02
    jaroslawp
    Poziom 8  

Okazuje się, że Sagem DS183 odbiera sygnał z HotBird, z siłą 70% i jakością 75%, natomiast niestety nie chce udostępnić darmowych kanałów niemieckich, rosyjskich czy innych. Przez chwilę jest obraz tak jak trzeba, ale po około 3 sekundach znika i pojawiają się napisy "Brak Karty", "Włóż kartę do dekodera, chipem do góry". Jak można to odblokować - dekoder jest moją własnością, mogę dokonywać na nim dowolnych operacji, zatem jestem otwarty na wszelkie sugestie.

0
  • #9 12 Maj 2014 17:22
    telesat1
    Moderator na urlopie...

jaroslawp napisał:
    Jak można to odblokować

Problem z czytaniem?
    jaroslawp napisał:
    zatem jestem otwarty na wszelkie sugestie.

Opcja, szukaj.

0
  • #10 12 Maj 2014 18:11
    jaroslawp
    Poziom 8  

Nie rozumiem - ten komunikat pojawia się dla _wszystkich_ kanałów, nawet darmowych, czyli niekodowanych.

0
  • #11 12 Maj 2014 18:24
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Potrzebna jest karta C+, nawet nieaktywna...

0
  • #12 12 Maj 2014 18:40
    jaroslawp
    Poziom 8  

Jest karta C+ sprzed kilku ładnych lat, włożona czipem do góry i do wewnątrz, ale nadal ten sam komunikat. Jak jest włożona w jakiś inny sposób to komunikat jest, że "uszkodzona lub włożona nieprawidłowo".

0
  • #13 14 Maj 2014 17:28
    jaroslawp
    Poziom 8  

Ferguson jest uszkodzony. Jest jeszcze Sagem DS183 ale odbiór FTA nie chce działać bez aktualnej karty. W tej sytuacji wolę zainwestować w nowy dekoder odbierający FTA, zamiast w zdzierców-operatorów lub pośredników.
    Z niezrozumiałych przyczyn bardzo rzeczowa, ciekawa, językowo poprawna część tej dyskusji została wyrzucona do kosza. :cry:
    Dziękuję za porady. Zamykam temat.

0
  Szukaj w 5mln produktów