Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 32LN540B - Połączenie z dekoderem CYFRA+

Piotrek_P 29 Kwi 2014 19:26 1029 3
  • #1 29 Kwi 2014 19:26
    Piotrek_P
    Poziom 18  

Witam,

Jest taka sytuacja. TV LG 32LN540B (prosto ze sklepu) połączony z dekoderem SAT Cyfra+ po kablu EURO. W ustawieniach TV, źródła sygnału dostępne są (tylko) dwa: antena oraz tv kablowa (ciekawe że domyślnie podpowiada UPC, czyżby brand?). I tu mam zagwozdkę. Czy da się ten TV zmusić jakoś do współpracy z dekoderem SAT? Dodam że wyszukiwanie kanałów przy ustawieniu źródła na tv kablową skutkuje znalezieniem zaledwie kilku kanałów z dekodera :-/
    Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie proszony jest o pomoc.

P.S. Jest kilka dni na zwrot, ale wolałbym wiedzieć czy może być tak że TV został ustawiony tylko i wyłącznie do obioru naziemnej i kablowej?

Pozdrawiam
    PP

0 3
  • #2 29 Kwi 2014 19:57
    wiertacz
    Poziom 33  

Jak chcesz odbierać programy z tunera sat to jeśli masz pełny kabel euro po włączeniu tunera sat telewizor powinien sam się przełączyć na odbiór sygnału ze złącza euro.
    Jeśli nie robi tego automatycznie to na pilocie od tv jest przycisk opisany INPUT.
    Ewentualnie trzeba jeszcze w tunerze sat ustawić aby tuner wysyłał sygnał na złącze euro.

0
  • #3 30 Kwi 2014 17:47
    Rozjechany_Króliczek
    Poziom 23  

Kabelek EURO był dobry dla kineskopowych telewizorków.
    Teraz stosuje się HDMI.
    Jak masz tuner wbudowany podpinasz antenę -DVB jak chcesz za darmo naziemną tv z multipleksów.
    Jak masz Cyfra/Polsat/NC+ wpinasz HDMI.

0
  • #4 30 Kwi 2014 18:52
    Piotrek_P
    Poziom 18  

Okazało się że właściciel sprzętu miał w komplecie z tunerem SAT kabel HDMI, o czym wcześniej nie wiedziałem dlatego kombinowałem z kablem EURO (bo był pod ręką). Po podłączeniu przez hdmi ruszyło "od kopa".

Dzięki

0