Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzona matryca w telewizorze ?

29 Kwi 2014 21:17 5574 5
 • Poziom 7  
  Witam!!
  Z góry przepraszam, że się tak rozpisałem lecz chciałem dokładnie opisać problem ;)

  Wstałem dzisiaj sobie rano do pracy, zrobiłem śniadanko, włączyłem telewizor. Wszystko ładnie, pięknie grało. Żadnych problemów. Wracam z pracy (tylko ja mieszkam w domu oraz moja żona, która również była w pracy), włączam telewizor, a tutaj niespodzianka. Telewizor się zepsuł. Poszedłem oddać go do serwisu (TV od Philipsa, kupiony w Biedro). Dzisiaj dzwoni do mnie facet z serwisu i mówi, że wycofali mi gwarancję na telewizor oraz nie został on naprawiony ponieważ został zalany (?!)... Szczęka mi opadła... Moim zdaniem uszkodzona została taśma matrycy lub sama matryca. Dodam, że telewizor stoi w tym samym miejscu od nowości, nic nigdy nie było ruszane. Wycierany z kurzu suchą szmatką, ewentualnie LEKKO wilgotną...

  Co w takiej sytuacji mam zrobić? Udać się do rzecznika praw konsumenta? Czy możliwe aby w serwisie uszkodzili go umyślnie (oblewając go wodą)? Możliwe jest aby magazyn w sklepie był nieszczelny i do TV dostała się wilgoć?
  Dodam, że telewizor ma około 1,5 roku.

  Zdjęcia TV w załączniku.
 • Pomocny post
  Poziom 12  
  Może zanieś go do innego serwisu i poczekaj na opinie czy też mają takie samo zdanie że został "zalany" będziesz wiedział na czym stoisz.
 • Poziom 7  
  Jeżeli jest gwarancja wycofana to jak mam zanieść do innego serwisu? Przyjmą?
 • Pomocny post
  Poziom 39  
  Żądaj pisemnej opinii z udokumentowaniem uszkodzonej matrycy wraz ze zdjęciami, aby mieć podstawy do ewentualnego dochodzenia roszczeń.
 • Pomocny post
  Poziom 12  
  No pewnie że przyjmą skoro jest wycofana gwarancja to każdy serwis się podejmie bo chodzi o diagnozę czym to zostało spowodowane.
 • Poziom 7  
  OK, dzięki wielkie. Zobaczymy jak to się potoczy... Poleciał "pomógł". :)