Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzona matryca w telewizorze ?

29 Kwi 2014 21:17 5574 5
  • Poziom 7  
    Witam!!
    Z góry przepraszam, że się tak rozpisałem lecz chciałem dokładnie opisać problem ;)

Wstałem dzisiaj sobie rano do pracy, zrobiłem śniadanko, włączyłem telewizor. Wszystko ładnie, pięknie grało. Żadnych problemów. Wracam z pracy (tylko ja mieszkam w domu oraz moja żona, która również była w pracy), włączam telewizor, a tutaj niespodzianka. Telewizor się zepsuł. Poszedłem oddać go do serwisu (TV od Philipsa, kupiony w Biedro). Dzisiaj dzwoni do mnie facet z serwisu i mówi, że wycofali mi gwarancję na telewizor oraz nie został on naprawiony ponieważ został zalany (?!)... Szczęka mi opadła... Moim zdaniem uszkodzona została taśma matrycy lub sama matryca. Dodam, że telewizor stoi w tym samym miejscu od nowości, nic nigdy nie było ruszane. Wycierany z kurzu suchą szmatką, ewentualnie LEKKO wilgotną...

Co w takiej sytuacji mam zrobić? Udać się do rzecznika praw konsumenta? Czy możliwe aby w serwisie uszkodzili go umyślnie (oblewając go wodą)? Możliwe jest aby magazyn w sklepie był nieszczelny i do TV dostała się wilgoć?
    Dodam, że telewizor ma około 1,5 roku.

Zdjęcia TV w załączniku.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Może zanieś go do innego serwisu i poczekaj na opinie czy też mają takie samo zdanie że został "zalany" będziesz wiedział na czym stoisz.
  • Poziom 7  
    Jeżeli jest gwarancja wycofana to jak mam zanieść do innego serwisu? Przyjmą?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Żądaj pisemnej opinii z udokumentowaniem uszkodzonej matrycy wraz ze zdjęciami, aby mieć podstawy do ewentualnego dochodzenia roszczeń.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    No pewnie że przyjmą skoro jest wycofana gwarancja to każdy serwis się podejmie bo chodzi o diagnozę czym to zostało spowodowane.
  • Poziom 7  
    OK, dzięki wielkie. Zobaczymy jak to się potoczy... Poleciał "pomógł". :)