Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podtrzymanie napięcia 5V/ok. 0.5-1A na 2s

29 Kwi 2014 21:37 1359 4
 • Poziom 7  
  Witam!

  Potrzebuję podtrzymać napięcie w rasberryPi na ok. 1s. Przy kręceniu rozrusznikiem w aucie spada napięcie na tyle, że dodatkowy układzik, który zapobiega rozładowaniu akumulatora odcina 12v od rasberrego.
  Nie chcę z niego rezygnować, bo auto czasem stoi kilka dni i byłby klops.
  Wymyśliłem sobie, że pewnie najprościej było by coś małego z kilkoma kondensatorami, co by ustabilizowało napięcie. Niestety jestem informatykiem i o elektronice mam nikłe pojęcie. Podsumowując - jak zrobić miniaturowy UPS który podtrzyma 5V dla rasberry PI na 1-2s?
 • Poziom 28  
  Nie wiem jaki prąd pobiera komputerek, ale najprościej będzie podłączyć jeden a w razie potrzeby dwa (można oczywiście więcej) superkondensatory równolegle a potem do plusa i masy komputerka.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 7  
  Tak po prostu kupuję coś tego typu:
  5,5 1F
  i wpinam 'po drodze', czyli:

  Podtrzymanie napięcia 5V/ok. 0.5-1A na 2s  Edytuj
  Z góry przepraszam za szkic, ale nie umiem tam rysować, ale mam nadzieję widać co miałem na myśli.
 • Poziom 28  
  Tak, właśnie tak. Jednakże musisz pamiętać, że superkondensatory to kondensatory elektrolityczne a więc posiadają polaryzację. Wiesz może jaki prąd pobiera ten komputer?
 • Poziom 7  
  1A zasilacz bez problemu go obsługuje, więc na pewno mniej, ile dokładnie - nie jestem w stanie powiedzieć, ale komputerek z gps/wifi/gsm bez problemu chodzi na 1A zasilaczu, na pewno sporo mniej, raczej koło 0.5A.