Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana głośnika w kolumnie

magnus50005 29 Kwi 2014 21:52 1236 6
  • #1 29 Kwi 2014 21:52
    magnus50005
    Poziom 3  

Witam
    Mam stare kolumny głośnikowe z dwoma głośnikami: jeden 4 cm średnicy drugi 16 cm. Chodzi o to, że ten duży ma zniszczone zawieszenie i już nie chce go naprawiać, bo myślę że szkoda zachodu. Czy można po prostu go wyjąć kupić jakiś nowy i już?
    I jaki głośnik musiałbym kupić. Jeżeli potrzebne jakieś dane proszę pisać.
    Pozdrawiam

0 6
  • #2 29 Kwi 2014 22:24
    ziomus90210
    Poziom 35  

Co to za kolumny? Kompakt czy bassrefleks? Przede wszystkim musisz dopasować moc i impedancję. Jednak głośniki opisane są wieloma innymi parametrami i to ciężki temat ot tak wymieniać jedno na drugie. Strojenie rezonans skuteczność...

0
  • #3 29 Kwi 2014 22:38
    przeme
    Poziom 20  

Cześć.Jeśli zależy Ci na jakośći dzwięku to musisz znać parametry głośnika . Zobacz czy piszę coś na magnesie głośnika . Kolumna powinna mieć też tabliczkę znamionową na tylniej śćiance podaj co tam jest napisane.

0
  • #4 30 Kwi 2014 07:29
    midi.smf
    Poziom 19  

Zrób zdjęcie kolumny , przód i tył , wymontuj głośniki zrób zdjęcia magnesów , jeśli dasz radę zrób też zdjęcie wnętrza kolumny z widoczną zwrotnicą i wstaw w post.

0
  • #5 30 Kwi 2014 18:13
    magnus50005
    Poziom 3  

Wymiana głośnika w kolumnie Wymiana głośnika w kolumnie Wymiana głośnika w kolumnie Wymiana głośnika w kolumnie Wymiana głośnika w kolumnie Wymiana głośnika w kolumnie Wymiana głośnika w kolumnie Wymiana głośnika w kolumnie Wymiana głośnika w kolumnie

Dodano po 1 [minuty]:

Tabliczka znamionowa jak widać na zdjeciu niestety przetarta.

Dodano po 2 [minuty]:

Tak sobie pomyślałem, że w ostateczności mógłbym zmienić same zawieszenie tylko nie wiem czy się bedzie opłacać i czy wogóle je znajde. Co sądzicie?

0
  • #6 01 Maj 2014 20:31
    magnus50005
    Poziom 3  

Mógłby mi ktoś pomóc?

0
  • #7 02 Maj 2014 06:46
    midi.smf
    Poziom 19  

Ciężko będzie znalezć oryginał , a jeszcze większym problemem jest dobranie odpowiedniego zamiennika , tym bardziej że nie znamy wszystkich parametrów uszkodzonego głośnika , regeneracja mija się z celem, nawet jeśli udałoby się zregenerować głośnik to i tak nikt nie zapewni że głośnik będzie parametrami taki jak oryginał. Konstrukcja kolumny nie jest zbyt skomplikowana , jeden kondensator na głośnik wysokotonowy a niskotonowy przetwarza całe pasmo jakie otrzyma bez podziału. Zmierz dokładnie średnicę zewnętrzną pierścienia kosza , poniżej masz przykładowe zdjęcie z wymiarami o których mowa , jeśli są inne opisz jakie i będę starał się dobrać jakiś głośnik.

Wymiana głośnika w kolumnie

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo