Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki piec CO - ocieplona powierzchnia 160 m2

29 Kwi 2014 21:59 1740 3
  • Poziom 15  
    Potrzebuję kupić piec do nowo wybudowanego budynku ocieplonego o powierzchni 160m2 i plastikowymi oknami, poddasze również jest ocieplone -w budynku znajduje się ogrzewanie podłogowe. Do instalacji będzie podpięty bojler z podwójną wężownicą 300 litrowy . Chciałbym kupić piec który byłby już dostosowany do zamontowania nadmuchu a sterownik sobie sam wykonam. W piecu chce palić, węglem,drzewem,miałem.

WYSOKOŚĆ WEJŚCIA DO KOMINA MAM 1100 mm

Początkowo założyłem że kupię DEFRO OPTIMA KOMFORT 20 kw ale niestety piec ma wysokość czopucha 1043, mm

Drugie założenie to DEFRO OPTIMA KOMFORT 15KW - wysokość czopucha to 994 mm ale czy moc nie będzie za słaba skoro producent podaje wielkość powierzchni do 150 m2?

Myślałem też o piecach SAS ale zwykłe nie mają miejsca na zamontowanie dmuchawy no chyba że jakieś kombinacje w drzwiczkach ale to bezsensu. Prosiłbym o doradztwo.
  • Poziom 32  
    Kubeczeeek napisał:
    Drugie założenie to DEFRO OPTIMA KOMFORT 15KW - wysokość czopucha to 994 mm ale czy moc nie będzie za słaba skoro producent podaje wielkość powierzchni do 150 m2?

Ogrzewam 144m2 standardowo ocieplonego domu (15cm styropianu). Kocioł Dakon 12kW w zupełności wystarczał przez 4 zimy. W tym sezonie mogłem już przejść na gaz ziemny i moc grzewcza nigdy nie przekroczyła 6kW (przy -15). Przewymiarowanie kotła wiąże się ze stratą kominową. Wybierz 15.
  • Poziom 15  
    Dlaczego przeszedłeś na gaz? czy gaz oprócz wygody wychodzi taniej?
  • Poziom 32  
    Kubeczeeek napisał:
    Dlaczego przeszedłeś na gaz? czy gaz oprócz wygody wychodzi taniej?

Musiałem trochę poczekać na przyłączenie gazu do domu. W ulicy była zaplanowana wymiana sieci z niskiego ciśnienia na średnie co zablokowało wykonanie przyłącza na dwa lata. Półtorej roku temu dostałem gaz ale ponieważ sprawa nie była do końca pewna to miałem już zapas węgla i zimę 2012/13 jeszcze ogrzewałem Dakonem DOR. Gaz nie wychodzi taniej. Te 900m3 z abonamentem W2 to ok. 2200 zł za rok. Trzy tony węgla to ok. 1800zł. Tylko za różnicę 400zł nie opłaca się bawić w palacza.