Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak neta na jednym kompie w sieci domowej

30 Kwi 2014 11:07 882 6
  • Poziom 2  
    Witam,
    Przedstawiam sytuacje:
    Mam 3 kompy ciągnące neta z jednego routera po kablu. We wszystkich innych oprócz mojego internet śmiga super. U mnie, czasami go w ogóle nie ma, czasami wszystko się ładuje jak krew z nosa, czasami w miarę ok.
    IP w karcie sieciowej mam stałe, nie koliduje z niczym innym (mam też parę urządzeń na WiFi). Maskę podsieci, bramę domyślną, DNSy mam takie same jak w pozostałych kompach. Komputer mam nowy, ale na starym problem był identyczny.
    Dodam, że to na pewno nie wina kabla, bo ten zmieniany był już 3 razy i zawsze jest to samo.
    Gdy ciągnę neta poprzez tethering (Wifi>smartfon>USB>komp) wszytko działa jak należy bez zająknięcia.
    Router to: TP LINK TD W 8910G

Proszę o pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    pmq napisał:
    IP w karcie sieciowej mam stałe, nie koliduje z niczym innym (mam też parę urządzeń na WiFi). Maskę podsieci, bramę domyślną, DNSy mam takie same jak w pozostałych kompach. Komputer mam nowy, ale na starym problem był identyczny.
    Dodam, że to na pewno nie wina kabla, bo ten zmieniany był już 3 razy i zawsze jest to samo

Jezeli kabel byl zmieniany i ustawienia sa poprawne to albo masz uszkodzony port na routerze (choc zakladam ze probowales podpiac kabel w inny?) albo kabel jest za dlugi (nie ma nic o tym) albo ewentualnie kabel przeprowadzony jest obok czegos co mocno zakloca (wzdluz kabli pradowych albo czegos podobnego).
    Ewentualnie kabel masz wyciagniety z garazu pradziadka i jest zbyt slaby by uciagnac zadana predkosc (zakladam ze to port 100M) - mozesz sprobowac na sztywno ustawic 10M
  • Poziom 2  
    Adres zmieniałem, automatyczne, stałe, z różnymi końcówkami - to samo cały czas. W losowych sytuacjach net zacina, albo go nie ma. Pingi, jeżeli net mi działa (rzadko działa, ale jak działa) mam w normie 15-30ms. Testy robiłem na kilku speedtestach z googli.

Kable na jakich próbowałem to: 2x różne kabele 2m + gniazdo w moim pokoju i dalej kabel leci do pokoju obok gdzie stoi router. A teraz mam kabel na szpuli, na oko parenaście, max 25m kabla bezpośrednio PC <> router bez gniazd po drodze.
    Na każdym to samo.

Porty w routerze zmieniane i ciągle to samo...

Nie mam nic co mogłoby zakłócać transmisję. Obecnie kabel idzie luźno przed środek pokoju do pokoju obok.

Kable nie są stare, kiedy internet mam to idzie on z maksymalną prędkością (10-11Mb), jednak czasami jak przeglądam net, oglądam filmy na YT to wszystko się zacina, mimo tego, że jak włączę jakieś ściaganie to prędkość mam 1,2MB/s...

Zastanawiające są filmy na YT, mimo, że prędkość netu jest duża, to filmy co około 1minutę się zacinają i muszę odświeżać stronę. I to nie zależnie czy net działa w miarę ok czy nie działa.
  • Poziom 15  
    Smieciowka w komputerze? Za slaby CPU? Za slaby CPU na routerze i router nie daje rady?
  • Poziom 2  
    procek i5 4GB RAMu. Router nie sądzę, bo jak chodzą np 3 kompy, tablet i telefon na Wifi to tylko mój komp nie działa...
  • Poziom 2  
    Problem CHYBA rozwiązany...
    Przeskanowałem kompa ESETem i Dr Webem, Eset wykrył 2 infekcje, Dr Web nic. Po zabiegu usunięcia infekcji internet mi działa drugi dzień bez problemowo. YT też działa jak należy. Mam nadzieję, że to nie zbieg okoliczności.
    Pozdrawiam