Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Briggs&Stratton 675 - Słabe obroty,brak mocy

RumianM 02 May 2014 13:07 38808 56
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    RumianM
    Level 9  
    czyli muszę kupić klin?sam będę w stanie go wymienić?? Jak to trzeba zrobić?to przez ten klin straciła moc i tak słabo pracuje?
    User removed account
    User removed account  
    RumianM
    Level 9  
    Koło zamachowe w jaki sposób mam zdjąć? poza tym mam kupić klin koła zamachowego? no i chyba najważniejsze wymiana - jak to mam zrobić? :) możesz krok po kroku pokierować mnie?
    RumianM
    Level 9  
    dobra koło zdjęte, klin tak samo. W poniedziałek kupie klin i jak mam zamontować? czy muszę coś robić z zapłonem? jakoś go ustawiać? no i czy to właśnie był powód tego że kosiarka tak bardzo obniżyła swoją pracę??
    User removed account
    User removed account  
    RumianM
    Level 9  
    Yyy cewka? A która to? Gdzie ona się znajduje??
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    RumianM
    Level 9  
    zgadza się uszkodzenie klina jest takie jak na rysunku...kupiłem nowy klin, zamontowałem i jest tak samo jak było...silnik nie ma mocy,nie równo pracuje oraz tak jakby dławi się momentami...ponadto jak przechyliłem kosiarkę na bok na którym jest olej i tak postała z 5min to po odpaleniu pojawiła się chmura dymu z powodu oleju ale silnik przez ok minute chodził zdecydowanie bardziej równo...ponadto regulując obroty manetką (królik/żółw) nie było czegoś takiego jak by za chwile miała zgasnąć,po okresie gdy silnik (w moim mniemaniu) spalił olej powróciły poprzednie objawy...i teraz moje zastanowienie czy źle zamontowałem klin? najpierw zamontowałem klin(trzymał się sam) później zamontowałem koło i następnie wkręciłem nakrętkę...czy może zwyczajnie akurat pomysł z klinem nie zdał egzaminu??
    User removed account
    User removed account  
    RumianM
    Level 9  
    nie no nóż założony...a co powinno go nie być?
    User removed account
    User removed account  
    RumianM
    Level 9  
    że nie można bez noża odpalać to czytałem :) a słuchaj pierścienie? co o tym myślisz??
    User removed account
    User removed account  
    RumianM
    Level 9  
    czyli kopać jeszcze dalej niż byłem przy wymianie klina? głowica czyli to co jest tak jakby z przodu filtra niedaleko gniazda świecy??
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    frantic21
    Level 16  
    A jak mocno przykręciłeś koło magnesowe? Bo za słabe przykręcenie = ścięty klin
    RumianM
    Level 9  
    koło mocno przykręciłem,z góry klucz a od dołu za nóż...naprawde mocno przykręcone...
    RumianM
    Level 9  
    no i nadszedł ten piękny dzień kiedy zwycięstwa kosiarki nademną się skończyły...ale po kolei : padł pomysł od ojdyra żebym jeszcze raz sprawdził gaźnik i kolektor ssący - pomysł dobry bo efektem tego było to że doszedłem do wniosku żeby posprawdzać jeszcze raz to co już było sprawdzane . Postanowiłem odpalić kosiarkę i dać obroty na maxa - oczywiście nie były na maxa i kosiarka chodziła nierówno - w tej chwili poruszyłem sprężynkę od gaźnika która jest odpowiedzialna za obroty - i to było magiczne gdyż kosiarka weszła na obroty i dumnie zaczęła pracować. Jak się już domyślacie powód był bardzo prozaiczny i prosty - sprężynka zwyczajnie się wyrobiła i za bardzo była rozciągnięta nie pozwalając dostarczyć odpowiedniej ilości paliwa bo gaźnik nie wchodził na wyższe obroty...Sprężynkę zdjąłem i podgiąłem ok3-4mm efekt jest taki że kosiarka pracuje równo i bardzo dobrze - zastanawiam się czy docelowo wymienić tą sprężynkę czy czekać aż zwyczajnie padnie i wtedy kupić nową. A drugie zastanowienie to żeby może ją nieco bardziej jeszcze podciągnąć tak żeby kosiarka miała jeszcze większe obroty. Niemniej jednak mój problem został rozwiązany dzięki pomocy Ojdyr-a. Pozdawiam
    heronekjog
    Level 10  
    Witam, miałem podobny problem w swojej kosiarce, wystarczyło wymienić Link
    kamilo23
    Level 20  
    RumianM wrote:
    no i nadszedł ten piękny dzień kiedy zwycięstwa kosiarki nademną się skończyły...ale po kolei : padł pomysł od ojdyra żebym jeszcze raz sprawdził gaźnik i kolektor ssący - pomysł dobry bo efektem tego było to że doszedłem do wniosku żeby posprawdzać jeszcze raz to co już było sprawdzane . Postanowiłem odpalić kosiarkę i dać obroty na maxa - oczywiście nie były na maxa i kosiarka chodziła nierówno - w tej chwili poruszyłem sprężynkę od gaźnika która jest odpowiedzialna za obroty - i to było magiczne gdyż kosiarka weszła na obroty i dumnie zaczęła pracować. Jak się już domyślacie powód był bardzo prozaiczny i prosty - sprężynka zwyczajnie się wyrobiła i za bardzo była rozciągnięta nie pozwalając dostarczyć odpowiedniej ilości paliwa bo gaźnik nie wchodził na wyższe obroty...Sprężynkę zdjąłem i podgiąłem ok3-4mm efekt jest taki że kosiarka pracuje równo i bardzo dobrze - zastanawiam się czy docelowo wymienić tą sprężynkę czy czekać aż zwyczajnie padnie i wtedy kupić nową. A drugie zastanowienie to żeby może ją nieco bardziej jeszcze podciągnąć tak żeby kosiarka miała jeszcze większe obroty. Niemniej jednak mój problem został rozwiązany dzięki pomocy Ojdyr-a. Pozdawiam

Trzeba mieć bardzo dobry słuch, żeby ustawić obroty. Wymień na nową sprężynkę.

@heronekjog

Zadałeś sobie trudu sprawdzić jaki tu jest gaźnik. :D
    User removed account
    User removed account  
    RumianM
    Level 9  
    heronekjog w tym silniku przy gaźniku nie ma takiej membrany...

kamilo23 masz racje że trzeba mieć dobry słuch, sprężynkę zamówiłem czekam aż przyjdzie :)

temat uważam za zamknięty.