Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

audi 80 tdi - głuche stukanie po wymianie poduszek skrzyni

30 Kwi 2014 15:38 2406 6
  • Poziom 21  
    Witam.Od czasu gdy wymieniłem poduszki pod skrzynią słyszę głuche stukanie które pojawia się podczas jazdy, jak by ktoś stukał w podłogę i jest słyszalny tylko w kabinie. Zauważyłem dość dziwną rzecz. Stukot ten pojawia się przy mocniejszym wciśnięciu pedału gazu.Obroty i prędkość mogą stać w miejscu (jadąc np pod górkę) ale gdy wcisnę pedał gazu od połowy do max wtedy zaczyna się stukot.Gdy odpuszczę gaz stukot cichnie.Silnik nie musi być obciążony. Mogę jechać np 60 km/h na 4 -5 biegu i gdy wcisnę pedał gazu trochę mocniej zaczyna stukać.

Wczoraj zauważyłem że stukanie pojawia się gdy jest puszczone sprzęgło.Jak sprzęgło nacisnę stukanie znika.Co śmieszne ,jak wspomniałem, jest to tylko słyszalne wewnątrz samochodu a na zewnątrz cisza.
    Teraz pytanie dlaczego stuka po wymianie poduszek? Dlaczego słychać głośniej gdy nacisnę mocniej pedał gazu a gdy odpuszczę robi się cisza.Najwyraźniej jest to łożysko oporowe lub jakieś łożysko w skrzyni ale co mają do tego poduszki.
  • Użytkownik obserwowany
    Jak poduszki były dokręcane?
  • Poziom 35  
    To, że zmieniłeś poduszki nie świadczy, iż każda z nich jest sprawna. Może założono Ci podróbki, używane lub właśnie niesprawną - wystarczy jedna i efekt będzie. Sprawdź, czy rzeczywiście zostały one dobrze dokręcone. Silnik podczas pracy wibruje, a podczas gwałtownego dodania "gazu" potrafi dość znacznie poruszyć się w poduszkach. Może np. podczas takiego "zrywu" silnika układ wydechowy uderza o coś i daje takie efekty, a może tylko mechanizm zmiany biegów (lewarek) wydaje takie dźwięki.
  • Poziom 18  
    O ile dobrze pamiętam te poduszki mają owalne otwory i trzeba ustawić cały zespół napędowy tak aby nic nie dotykało do nadwozia.
  • Poziom 21  
    Poduchy wymieniłem na Cortego albo Boge już nie pamiętam dokładnie.Wymiana przebiegała normalnie czyli podparłem skrzynie,odkręciłem poduchy,wymieniłem na nowe,opuściłem skrzynie i dokręciłem poduchy.Nic się nie stykało,skrzynia leżała na poduchach tak jak powinna.Stukanie nie jest metaliczne tylko takie głuche jak by pięścią w podłogę.Przyspieszają wraz ze wzrostem obrotów i co dziwne przy stałej prędkości obrotowej jest ok ale jak wcisnę mocniej gaz to zaczyna stukać głośniej.Jeździłem z otwartymi drzwiami,nasłuchiwałem i na zewnątrz nic nie słychać tylko w kabinie.
  • Poziom 18  
    W momencie przyspieszania cały zespół napędowy się przechyla i wtedy coś opiera się o nadwozie. Dość trudno to zlokalizować.
  • Poziom 10  
    Miałem podobnie w bmw. Tylko że wtedy rura stukała o stabilizator

Zobacz czy jak podparłeś skrzynie to poprostu jej nie podniosłeś za wysoko i coś się nie "skantowało"