Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Edimax BR-6228nC - Nagły brak połączenia laptopa z routerem

30 Kwi 2014 15:43 939 1
  • Poziom 9  
    Witam, wczoraj nagle po włączeniu laptopa Asus K52JT zauważyłem brak dostępu do internetu. Gdy wszedłem na liste sieci bezprzewodowych znikła z listy pozycja KAMIL czy wcześniej skonfigurowane połączenie z routerem, pojawił się za to na liście napis Edimax gdy na niego kliknę raz między "Edimax" a przyciskiem połącz jest komunikat
    "informacje wysyłane przez tę sieć mogą być widoczne dla innych użytkowników", nigdy nie było takiego napisu, po próbie połączenia parę razy pojawił się panel konfiguracji nowego połączenia i po wpisaniu 8 cyfrowego pinu i wybraniu domyślnych ustawień nastąpiła próba połączenia ale niestety ani razu nie udało się uzyskać dostępu do internetu, na komputerze stacjonarnym który połączony jest kablem do modemu internet cały czas jest. na stacjonarnym jest Windows XP na laptopie Win 7, próbowałem restartować modem i router, po wejściu na ip 192.168.2.1 przywróciłem ustawienia fabryczne routera Edimax, przywróciłem też system na laptopie z przed 3 dni (wtedy internet jeszcze był) ale nic nie pomogło.
    Pomocy co robić
  • Poziom 35  
    dezerter69 napisał:

Pomocy co robić

Skonfigurować po prostu poprawnie router. Niepotrzebnie grzebiesz w ustawieniach komputera.

Dodano po 2 [minuty]:

dezerter69 napisał:
    ani razu nie udało się uzyskać dostępu do internetu, na komputerze stacjonarnym który połączony jest kablem do modemu internet cały czas jest. na stacjonarnym jest Windows XP na laptopie Win 7, próbowałem restartować modem i router

Jaki modem?
    Jaki adres modemu?
    Jaki dostawca Internetu?
    Jak ustawiony WAN w routerze?
    Jakie adresy routera i komputera stacjonarnego? Jaki adres laptopa?