Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka, Elektrolux ESL 66020 - Nie pobiera wody

Cyrculator 30 Apr 2014 18:42 8433 5
e-mierniki
 • #1
  Cyrculator
  Level 11  
  Witam!

  Zmywarka jak w temacie, rozpoczyna cykl od włączenia pompy spustowej i zatrzymuje się nie pobierając wody. Sprawdziłem presostaty i rurki presostatów- są OK. Elektrozawór wody zasilony z gniazdka działa ok.Mierzyłem miernikiem i nie ma 230v na elektrozawór, czyli moduł nie podaje napięcia.Rozebrałem moduł i sprawdziłem omomierzem ACS102-6T który steruje elektrozaworem ale rezystancje sa identyczne jak pozostałych ACS ów. Zdaje sobie sprawę że omomierzem nie można sprawdzić do końca ACS -a , a na wymianę nie mam nowego. Czy ktoś może mi coś doradzić w tej sprawie i gdzie mógłbym zdobyć schemat zmywarki bo może coś jeszcze nie sprawdziłem poza modułem?

  Pozdrawiam Władek

  Dodano po 27 [minuty]:

  Witam ponownie!
  Zapomniałem dodać że po wyłączeniu się pompy spustowej na początku cyklu, zmywarka nie pobiera wody i wyświetla błąd 30. W instrukcji nie ma kodu tego błędu więc nie wiem co to oznacza.
 • e-mierniki
 • Helpful post
  #2
  mrhari
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Błąd 30 występuje gdy nastąpi wyciek wody pod misą zmywarki i zareaguje pływak.
 • e-mierniki
 • #3
  Cyrculator
  Level 11  
  Witam i dziękuję za kod błędu 30. Niestety to nie jest to bo na tacy nie było wody, ale sprawdzę jeszcze dokładnie czy nie zawiesił się microswich od pływaka. Poza tym gdyby to był sygnał od pływaka to pompa spustowa powinna pracować non stop a pompa spustowa pracuje kilkanaście sekund i program czeka na otwarcie elektrozaworu wody.

  Pozdrawiam Władek
 • Helpful post
  #4
  peter falk
  Home appliances specialist
  Cyrculator wrote:
  czy nie zawiesił się microswich od pływaka

  Te microswitche są bardzo marnej jakości - wystarczą drgania wywolane przez pompę i mikrowyłącznik zaczyna przerywać - skutek: elektronika "durnieje" . Zdejmij przewody z mikrowyłcznika, zewrzyj porządnie i zobacz jaki będzie skutek tej operacji.
 • #5
  Cyrculator
  Level 11  
  Dzięki za radę praktyczną. Mimo że naprawiam sprzęt dosyć długo to z tą zmywarką mam do czynienia dopiero drugi raz i nie podejrzewałem że te microswiche są takie kiepskie.

  Pozdrawiam
 • #6
  eldom
  Level 22  
  Te microswitche się nie psują, ta 30 po prostu stara była. Woda kiedyś mogła być i wyschła.
  Odepnij grzałkę i spróbuj. Jak zadziała wymień grzałkę