Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SIWATOOL - KALIBRACJA WAGI , ZAWIESIA

gosik 30 Kwi 2014 20:25 1344 2
  • #1 30 Kwi 2014 20:25
    gosik
    Poziom 12  

Witam
    Mam wagę materialu sypkiego
    Zamontowaliśmy zawiesia do wagi których wcześniej nie było i zaczeły się Nam rozjeżdzać wyniki tzn podczas kalibracji nakładając odważnik 25kg Siwatool pokazuje Mi na PG 32kg
    Gdy przy pomocy SIWATOOLa wykonam kalibracje to odczyt mam OK czyli 25,5kg ale już jeśli podpinam się do wagi po kilku dniach i obciążam ją wspomnianymi 25kg pojawia się wspomniane 32kg

Czy powinienem zmienić coś w ustawieniach wagi

Prosze o podpowiedź co z tym moge zrobić

0 2
  • #2 26 Lip 2014 10:53
    mawi2
    Poziom 25  

Witam, czy jesteście serwisem wag, czy wykonaliściemocowania sobie sami amatorsko?
    Podejrzewam, że amatorsko. Problemem jest prawdopodobnie błędne i nieprawidłowe zamocowanie wieszaków. Proszę o foto jak to teraz wygląda. Jeśli podczas montażu żaden z tensometrów nie został uszkodzony (nie został przeciążony dynamicznie, nie został przegrzany podczas spawania itp) to problem leży po stronie mechaniki. W jaki sposób był przeprowadzony montaż?
    Reasumując:
    - proszę o foto obecnego stanu przetworników i zawieszeń,
    - foto całej wag (zbiornika wagowego) wraz z przetwornikami i zawiesiami,
    - informację czy montaż był wykonany przez serwis wagarski czy we własnym zakresie?

Informuję, iż podobnych rozwiązań wykonałem wiele, mam za sobą uruchomienia wielu skomplikowanych systemów dozujących i podstawa to mechanika. Pozdrawiam.
    p.s. w razie pytań forum elektroda lub skomplikowanych problemów proszę dzwonić na Skypa. Zawsze mam profil nieaktywny ale odbieram jeśli jestem.
    A odnośnie zawieszeń, dla mnie zaiwesie wykona trochę lepszy zakład mechaniczny, a do wag o nośności do kilkuset kg kupię w markecie i też będą działały. Ważne tylko jest aby poprawnie je zamontować.

0
  • #3 12 Kwi 2015 12:03
    gosik
    Poziom 12  

Dzięki za odpowiedzi
    Rzeczywiście nie dostrzegłem porblemu w mechanice układu
    Jeden z punktów podparcia wagi blokował się o konstrukcję

Pozdrawiam i zamykam temat

0