Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Delphi Grundig CD30 MP3 - Wyjście liniowe, wymiana końcówki mocy

30 Kwi 2014 22:08 3309 5
 • Poziom 17  
  Witam

  Posiadam radyjko CD30 MP3. Siedzi tam końcówka TDA7561. Znalazłem końcówkę TDA7564 o troszkę większej mocy i identycznym pinoucie. Czy jest szansa, że to radio przyjmie tą końcówkę ?

  Drugie pytanko dotyczy auxa. Chcę zrobić wyjście aux do podłączenia wzmaka. Sygnał wezmę z wejścia przed końcówką. Są 4 wejścia sygnału w końcówce, przed każdym kondensator 220nF i rezystor 6.8k w szeregu (kondzioł od strony scalaka). Czy sygnał do wyjścia aux pobrać z nóg końcówki czy przez kondem i rezystorem czy między nimi ? Czy dokładać jakąś dodatkową filtrację do wyjścia aux ?
 • Moderator
  Certino napisał:
  Czy jest szansa, że to radio przyjmie tą końcówkę ?
  - tak - są zamienne.
 • Poziom 17  
  Super. Porównałem też datasheety i są faktycznie prawie to samo. A odnośnie wyjścia liniowego ?
 • Poziom 22  
  Wejście AUX to nie wyjście na wzmacniacz. Większość wzmacniaczy ma wejście HI INPUT pod które możesz podłączyć wzmacniacz bezpośrednio z przewodów głośnikowych lub za pomocą konwertera sygnału RCa z allegro bez badzgania radia, jeżeli będziesz chciał przerabiać radio ja bym dołożył dodatkowo po kondensatorze przed końcówką dobór wartości kondensatora i sposób podłączenia najlepiej sprawdzić eksperymentalnie jak będzie lepiej grać.
 • Poziom 17  
  Ok, źle napisałem, chodzi i wyjście liniowe, AUX faktycznie się opisuje jako wejście.
 • Poziom 17  
  Witam

  Przed wejściem na końcówkę jest w szeregu (patrząc od strony końcówki mocy) kondensator i rezystor. Sygnał pobrałem sprzed rezystora. Dołożyłem wtórnik napięciowy dla eliminacji zakłóceń. Dzięki za pomoc.