Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Briggs&Stratton 3.5km - Padnięte sprzęgło rozrusznika

30 Kwi 2014 23:02 2748 16
  • Poziom 9  
    Jak w temacie sprzęgło rozrusznika łapie podczas pracy( dżwięk zacierających się śrutów)
    problem w tym że nigdzie nie mogę go dostać a trawa rośnie.Czy jak nie uda się znależć nigdzie to idzie to jakoś przerobić po kosztach?Kosiarka jest stara ale siecze. Zrobiłem pierścienie rok temu ,piastę uszczelki itp silnik cały ma luzy ale myślę że długo jeszcze pociągnie wiec szkoda sprzetu.
    Kosiarka jest z 95 roku czy może ktoś ma żrodło do cześci lub sam ma takową część to wezmę od razu.Na internecie w firmach cisza (chodż mają niby na stronach)dzisiaj jeden pan zadzwonil ze jednak nie będzie sprzęgiełka bo nie ma na hurtowni...
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    jeśli chodzi ci o taką rzecz

Briggs&Stratton 3.5km - Padnięte sprzęgło rozrusznika

To rozbierz to(podważ śrubokrętem tą czarną blaszkę) wyczyść dokładnie te kulki i daj do środka jakiegoś smaru. Ja dałem u siebie miedzi w sprayu i jest dobrze
  • Poziom 9  
    Tak dokładnie to kiedyś było zmieniane ale dawno bo nie pamiętam kiedy... to chyba było coś dobrego założone bo wytrzymało sporo lat i może da się zregenerować.
    U mnie w tym miejscu jest uszczelniacz bodajże ale zobaczy się co pod nim.

Wielkie dzięki zobaczę co da się zrobić
    Tylko jeszcze kwestia smaru jest tam temperatura i niezłe obroty wiec litowy odpada Miedziany mam w tubce ale on ma drobinki w sobie to też nie bardzo chyba
  • Poziom 9  
    ojdyr niestety tak jak napisałem wcześniej jest problem z dostępnością na greentools nie kupisz na razie tego.

Ogólnie super pewnie śruty wyrobione ,od czegoś najwyżej się przeszczepi.Jutro ogarnę dzisiaj obkosiłem traktorkiem i inne prace były robione.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Jakoś u mnie smarowanie pomogło i działa już rok i nie mam z tym żadnych problemów więc nie wiem czemu nie można smarować.
  • Poziom 20  
    Jak kielich jest wyrzeźbiony to nic nie pomoże. Kupić nowy komplet i na co kombinować.
  • Poziom 9  
    Link[url=]Link

Jest ale sobie ktoś nazwał super "bendiks" i umieścił w kategorii kosiarki na wyszukiwarce gdzieś mi umknęło.Swoją drogą pisałem chyba do tej firmy.
    Niestety i tak firma dziś nie pracuje więc się wstrzymam aż rozbiore
  • Poziom 9  
    Diagnoza była i pierwsze nie kaman dlaczego bo całość w tym śruty niezużyte.Ale okazało się ,że podczas "zabierania" zebrało broka w aluminium na spodzie i to powodowało problem.Jest jakiś tam luz na wale przez to ta sytuacja mogła się zdarzyć. Szkoda ,że od razu nie wiedziałem iż to jest rozbieralne a to chwilka roboty.Będzie wyczyszczone a do smarowania pojdzie olej do maszyn do szycia jest płynny i temperatura podobna.
    Jedyne zużycie to nieduże wygniecenia na zabieraku od obijania śrutów w trakcie pracy ale nie widać żeby to przeszkadzało w najbliższym czasie.

Dziękuję wszystkim co pomogli
    pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Nie jestem pewny,ale chyba mam taką używkę.Jak cię interesuje,pisz na priv.
  • Poziom 9  
    Witam ponownie temat pilny kosiarka nie ssie paliwa a wywala pod gaznikiem

Podczas składania czyszczenia wywaliłem jedna rozwalona uszczelkę co jak teraz widzę w necie idą dwie uszczelki jedna z membrana druga bez membrany.
    Na necie widzę też tam jakąś sprężynkę jeśli mnie pamięć nie myli to była tam jakięś 7 lat temu chyba ale nie ma.
    Gażnik jest krzywy ale przetrzec go widzę nie bardzo bo ma karb wokoło membrany no i centralnie jest jeszcze rurka dyszy głownej ,zaczep skrzydełka przepustnicy a nowy drogiiii...Zresztą co do krzywizny to działała w miarę jakoś tam do tej pory

Plan mam taki że kupię te dwie uszczelki jak mają być dwie i teraz tak:

-Membrana ma być od strony zbiornika?
    -Sprężynka ma tam gdzieś być do czegoś czy nie? bo ogólnie to paliwa bierze sporo więcej niż xx lat temu i przerywa jak jest słabo nagrzana.Przerywanie to mógł to być problem podejrzanego kabla od wyłącznika cewki ale nie na 100 procent moze jeszcze coś jest z tym związane.

Obecne kosiarka tylko chodzi jak jest syknę pompką
  • Poziom 9  
    Takie coś:
    Link
    Bez spreżynki śmigałą ale nie idealnie wiec należy to zrobić
  • Poziom 9  
    ok czyli wszystko się zgadza chodzi o to ze ta nazwijmy część z membraną nie będzie zarazem uszczelką tylko musza być dwie. Ogólnie to co u nas sprzedają za gruba kase to jak to widzę to o kant tylka wiec teraz zamawiam w necie.Dziekic ojdyr

Dodano po 1 [godziny] 36 [minuty]:

No z tą sprężyną na pewno będzie problem gość kiedyś powiedział w sklepie że nie ma tych sprężyn.Przewertowałem allegro oraz odpisali mi z 4 sklepów i nie ma.Sa sprężyny ale widzę w innych membranach ale nawet kupując inną membranę aby pozyskać sprężynę nie mam pewności czy będzie współpracować z moim gaznikiem Co robic?Zostawic dalej bez tej sprężyny?