Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Xperia J - po wymianie dotyku dziwne zachowanie telefonu

rafwal0210 01 Maj 2014 01:52 3030 5
  • #1 01 Maj 2014 01:52
    rafwal0210
    Poziom 9  

Witam mam problem z moja Xperją J.
    Mianowicie jakis czas temu po upadku na płytki zrobiła sie pajeczynka ale dzialał dotyk i wyswietlacz.
    Po tygodniu zaczą przygasac mi wyswietlacz ale po docisnieciu dotyku wracało do normy az pewnego razu wyswietlacz zgasl i juz tak zostało.
    Wyswietlacz był ciemny ale reagował na dotyk.

Wymontowałem digitalizer podłączyłem na krótko żeby sprawdzic czy bedzie działał sam wyswietlacz i ten włączył sie bez zadnego problemu.
    Wiec kupiłem nowy digitalizer wymieniłem i wszystko ruszyło dotyk działał wyswietlacz też. Ale podczas skrecania zapomniałem o włozeniu głosnika i ponownie go rozebrałem gdy złożyłem go znou zawibrował ale wysiwetlacz sie nie włączył.
    Ponownie go rozłożyłem i podłączyłem na krótko znowu zadzialał złożyłem i znowu powtórka wibrauje ale brak dalszej reakcji.
    Po ponownym rozłożenu i próbie podłączenia na krótko zauważyłem ze po wibracji diody led zamigały ale wyswietlacz nie ruszył po kilku próbach wyłączenia i właczenia wszystko ruszyło. Ale tylko raz.
    Bo gdy znowu włączyłem znowu zawibrował diody zamigały a wyswietlacz nie ruszył.
    Później kilka udało mi sie uruchomic wszystko, a jak złożylem tel znów przestało.
    Kiedy kolejny raz rozebrałem tel zauwarzyłem ze kaabel anteny jest uszkodzony i od tej pory po podłączeniu tel na krótko zawibruje migja ledy a wyswietlacz nie włącza sie

Prosze o pomoc bo nie mam pojecia jaka może byc przyczyna takiego zachowania.

0 5
  • #2 01 Maj 2014 11:40
    Brzymeq
    Poziom 32  

Trzeba przykleić z powrotem wszystkie żółte taśmy które był w telefonie. Prawidłowo go poskładać.

0
  • #3 01 Maj 2014 21:22
    rafwal0210
    Poziom 9  

A brak anteny a konkretnie kabla łączącego nie ma jakiegoś wpływu na to ze wyświetlacz nie reaguje

0
  • #4 01 Maj 2014 23:12
    pacholik

Poziom 20  

rafwal0210 napisał:
    A brak anteny a konkretnie kabla łączącego nie ma jakiegoś wpływu na to ze wyświetlacz nie reaguje

To na pewno nie ma wpływu.

Pozdrawiam

0
  • #5 07 Maj 2014 13:28
    2427751
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 03 Cze 2016 10:32
    rafwal0210
    Poziom 9  

Moja Xperia działa do tej pory moja porada na temat naprawy tego rodzaju brzmi tak trzeba naprawdę dokładnie i powoli rozkładać i później złożyć telefon i to jest 90%sukcesu a pozostałe 10% to wiedza i podpowiedzi kolegów z forum pozdrawiam

0