Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mimo zmiany nazwy pojawia się stara nazwa pliku !

km500 01 Maj 2014 10:05 1380 12
  • #1 01 Maj 2014 10:05
    km500
    Poziom 11  

1.
    Przeglądam w internecie przykładową stronę o nazwie SAMOCHÓD i zapisuję ją na dysku pod nową nazwą OFERTA. Po jakimś czasie otwieram ten plik OFERTA i w historii wyszukiwarki mam podaną starą oryginalną nazwę !!! jak to zmienić ?

2. nawet jeśli zapiszę na dysku z oryginalną nazwą SAMOCHÓD, i potem zmienię nazwę na BUS i tak w historii pojawia mi się oryginalna nazwa SAMOCHÓD. Niezależnie ile razy zmienię nazwę i na jaką to i tak w historii pojawia się oryginalna nazwa.

3. dzieje się tak niezależnie czy zapisuję tę stronę jako
    Strona sieci Web, kompletna (*.htm, *.html)
    Archiwum sieci Web, osobny plik (*.mht)
    Strona siec Web, tylko HTML (*.htm, *.html)

4. zmiany tytułu we właściwościach pliku - nie pomagają

Ja chcę żeby pojawiały się aktualne nazwy a nie stare.

Czy ktoś wie dlaczego tak się dzieje ?
    Jak można temu zaradzić ?

Mam system Windows 7, przeglądarka Internet Explorer 11, ale to samo dzieje się u mnie w domu na Operze i na IE

0 12
  • #2 01 Maj 2014 10:10
    Kolobos
    Spec od komputerów

> Czy ktoś wie dlaczego tak się dzieje?

Taki tytuł ma strona, nazwa pliku nie ma znaczenia, tak samo zmiana "we właściwościach".

> Jak można temu zaradzić?

Edytować plik html i zmienić tytuł na inny.

0
  • #3 01 Maj 2014 11:29
    km500
    Poziom 11  

Czy chcesz powiedzieć, że jeśli chcę pracować nad 2 przykładowymi plikami:

1. przedszkolak w stroju Batmana na przedstawieniu w Klewkach.html
    2. dzięcioł w trakcie wyjadania robaków z drzewa.html

to nie mogę ot tak, z poziomu Eksploratora zmienić ich tytułów np. na plik 1 i plik 2 tylko muszę instalować jakiś dodatkowy software typu edytor html i dłubać to ręcznie ? w każdym pliku oddzielnie ?

0
  • #4 01 Maj 2014 11:31
    Kolobos
    Spec od komputerów

Wystarczy notatnik i edycja pliku html, nie trzeba nic instalować.

0
  • #6 02 Maj 2014 21:45
    km500
    Poziom 11  

Dzięki za pomoc. A może macie pomysł na programik do szybkiej zmiany nazw (tytułów) plików, tak jak to opisujecie - wewnątrz pliku. Bo jeśli plikó mam np. 30 lub 60 to trzeba sporo czasu aby każdy z nich oddzielnie otworzyć, wyciąć tytuł, zapisać itp. itd. Mogę przymknąć oko na ich nazwy , mogą być nadawane kolejne typu 1,2,3, lub a,b,c byle tylko pozbyć się tych długich nazw a raczej tytułów

0
  • #8 30 Maj 2014 20:34
    km500
    Poziom 11  

Cytat:
    Wystarczy notatnik i edycja pliku htm

i zmiana tytułu pomiędzy tagami <title> i </title>

W niektórych plikach, jak zmieniam nazwę pliku po słowie TITLE, faktycznie to działa. Ale część plików takiej zmianie się wykrzacza i otwiera się jako same robaczki w przeglądarce. Czy zatem gdzieś indziej trzeba zmieniać taką nazwę ?

1. PRZYKŁAD WNĘTRZA PLIKU PRZED ZMIANAMI

Content-Type: multipart/related; start=<op.mhtml.1400932609729.44d02f0633490ac8@192.168.0.105>; boundary=----------BjuLdUvDhxMrrWeup3mhLX
    Content-Location: pierwszymilion.forbes.pl/dobra-ulica-pomaga-wybrac-mieszkanie-w-warszawie,artykuly,166348,1,1.html
    Subject: =?utf-8?Q?Dobra=20ulica=20pomaga=20wybra=C4=87=20mieszkanie=20w=20Warszawie?=
    MIME-Version: 1.0

------------BjuLdUvDhxMrrWeup3mhLX
    Content-Disposition: inline; filename*0="dobra-ulica-pomaga-wybrac-mieszkanie-w-w";
    filename*1="arszawie,artykuly,166348,1,1.html"
    Content-Type: text/html; charset=UTF-8; name*0="dobra-ulica-pomaga-wybrac-mieszkanie-w-w";
    name*1="arszawie,artykuly,166348,1,1.html"
    Content-ID: <op.mhtml.1400932609729.44d02f0633490ac8@192.168.0.105>
    Content-Location: pierwszymilion.forbes.pl/dobra-ulica-pomaga-wybrac-mieszkanie-w-warszawie,artykuly,166348,1,1.html
    Content-Transfer-Encoding: Quoted-Printable

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "w=
    ww.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
    <html xmlns=3D"www.w3.org/1999/xhtml" lang=3D"pl">
    <head>
    <meta http-equiv=3D"X-UA-Compatible" content=3D"IE=3Dedge,chrome=3D1=
    ">
    =

=

<link rel=3D"canonical" href=3D"pierwszymilion.forbes.pl/dobra-ul=
    ica-pomaga-wybrac-mieszkanie-w-warszawie,artykuly,166348,1,1.html"/>

2. W DALSZEJ CZĘŚĆI PLIKI WYGLĄDA TO TAK

</script>

<title>Dobra ulica pomaga wybra=C4=87 mieszkanie w Warszawie</title>=

=

<!--
    <PageMap>
    <DataObject type=3DARTICLE>
    </DataObject>
    </PageMap>
    -->

3. A POTEM JEST

<meta name=3D"title" content=3D"Dobra ulica pomaga wybra=
    =C4=87 mieszkanie w Warszawie"/>
    =

KTÓRE Z NICH NALEŻY ZMIENIĆ ?

0
  • #9 30 Maj 2014 20:54
    dedito
    Poziom 39  

km500 napisał:
    KTÓRE Z NICH NALEŻY ZMIENIĆ ?

Po co ten krzyk ? ;)
    Jak już wcześniej napisałem:
    dedito napisał:
    zmiana tytułu pomiędzy tagami <title> i </title>

Tak więc w twoim przypadku jest to:
    km500 napisał:
    <title>Dobra ulica pomaga wybra=C4=87 mieszkanie w Warszawie</title>

0
  • #10 30 Maj 2014 21:14
    Kolobos
    Spec od komputerów

km500 albo piszesz tutaj albo na gazecie, a nie wszedzie gdzie sie da. Wszystko juz zostalo napisane ile razy mozna pisac Ci to samo?

0
  • #11 31 Maj 2014 09:19
    km500
    Poziom 11  

1. Prośba o przeczytanie mojego posta raz jeszcze.
    2. Pisanie przeze mnie z dużych liter wynika z chęci pomocy czytającemu po to aby pokazać gdzie jest treść strony (maczkiem) a gdzie akapity i moje pytania, Jakbym napisał wszystko maczkiem zaraz byłby płacz, że wszystko się zlewa w całość.
    3. Wiem że trzeba zmienić tekst między słowami TITLE.
    4. W niektórych plikach, jak zmieniam nazwę pliku między słowami TITLE, faktycznie to działa. Ale część plików przy takiej zmianie się wykrzacza i otwiera się jako same robaczki w przeglądarce. Czy zatem gdzieś indziej trzeba zmieniać taką nazwę ?
    5. w każdym z plików miejsc gdzie jest TITLE – TITLE jest kilka, moje pytanie polega na tym, w którym miejscu trzeba zmienić i czy na pewno tylko na samym początku
    6. Podejrzewam że jeśli oryginalną nazwę zmienię w jednym miejscu np. na tytuł 600 to jak nie zmienię w dalszej części „bebechów” tego pliku , to być może dlatego się wykrzacza.
    7. Korzystam z komputerów w kilku miejscach : biblioteka – dom – praca. Otóż przy zmianie nazw między >title< i >title> w domu, ta zasada działa, Natomiast jak zabieram pliki z Biblioteki do Pracy, to w Pracy właśnie wywala mi robaczki, ale też tylko na wybranych plikach bo na części to się udaje , mimo że:
    -wszystkie pliki zabierane z Biblioteki mają takie same rozszerzenie
    - stosuję takie same zabiegi zmiany title.
    8. W poniedziałek sprawdzę wersje przeglądarek , bo pewnie w Bibliotece jest jakaś starsza wersja IE, może to jest przyczyną.

0
  • #12 31 Maj 2014 12:59
    dedito
    Poziom 39  

km500 napisał:
    Pisanie przeze mnie z dużych liter wynika z chęci pomocy czytającemu po to aby pokazać gdzie jest treść strony (maczkiem) a gdzie akapity i moje pytania, Jakbym napisał wszystko maczkiem zaraz byłby płacz, że wszystko się zlewa w całość.

Duże litery w powszechnie uznawanej netykiecie to krzyk.
    Aby tekst się nie zlewał trzeba stosować akapity, tak jak w twoim poście powyżej: formatowanie, punktowanie i tekst się nie zlewa.
    km500 napisał:
    Wiem że trzeba zmienić tekst między słowami TITLE

Tak dla poprawności abyśmy rozumieli o czym piszemy to: między tagami.
    Jest różnica pomiędzy:
    - słowem TITLE
    - tagiem <TITLE>
    km500 napisał:
    4. W niektórych plikach, jak zmieniam nazwę pliku między słowami TITLE, faktycznie to działa. Ale część plików przy takiej zmianie się wykrzacza i otwiera się jako same robaczki w przeglądarce. Czy zatem gdzieś indziej trzeba zmieniać taką nazwę ?

Zostało to już wyjaśnione w moim wcześniejszym poście. Jeżeli jakiś plik pokazuje krzaczki proszę go załączyć na forum.
    km500 napisał:
    Korzystam z komputerów w kilku miejscach

Wygląda na to, że problem jest z wyborem kodowania polskich liter przez przeglądarkę. Proszę sprawdzić ten sam plik w którym nie dokonano zmiany tytułu czy też będą "robaczki".
    km500 napisał:
    W poniedziałek sprawdzę wersje przeglądarek

Proszę też sprawdzić jaki system kodowania wybiera przeglądarka. Być może tu leży problem, że po zmianie tytułu plik się zapisuje z innym kodowaniem.
    W czym jest dokonywana zmiana nazwy pliku?

0
  • #13 31 Maj 2014 15:45
    iagre
    Poziom 35  

km500 napisał:

Content-Type: multipart/related; start=<op.mhtml.1400932609729.44d02f0633490ac8@192.168.0.105>; boundary=----------BjuLdUvDhxMrrWeup3mhLX
    Subject: =?utf-8?Q?Dobra=20ulica=20pomaga=20wybra=C4=87=20mieszkanie=20w=20Warszawie?=
    MIME-Version: 1.0

------------BjuLdUvDhxMrrWeup3mhLX
    Content-Disposition: inline; filename*0="dobra-ulica-pomaga-wybrac-mieszkanie-w-w";
    filename*1="arszawie,artykuly,166348,1,1.html"
    Content-Type: text/html; charset=UTF-8; name*0="dobra-ulica-pomaga-wybrac-mieszkanie-w-w";
    name*1="arszawie,artykuly,166348,1,1.html"
    Content-ID: <op.mhtml.1400932609729.44d02f0633490ac8@192.168.0.105>
    Content-Transfer-Encoding: Quoted-Printable

Na moje oko ten początek pliku wskazuje raczej na plik EML. Jakie jest źródło tych plików - sam je zapisujesz z menu przeglądarki internetowej czy dostajesz je emailem czy moze w takiej właśnie postaci pobierasz z WWW (na przykład w ZIPie)?

0