Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przerywany zasięg w mieszkaniu - jak to rozwiązać?

mick.w 01 Maj 2014 11:22 726 5
  • #1 01 Maj 2014 11:22
    mick.w
    Poziom 4  

Witam,

mieszkam w nowo wybudowanym bloku w środku miasta w którym są problemy z siecią, niby telefon pokazuje max. kresek, ale są przerwy w odbiorze dźwięku. Nie wiem czym to jest spowodowane ale interesuje mnie co z tym mogę zrobićm tzn. chciałby bez problemu chodzić po całym mieszkaniu i rozmawiać przez tel. Wiem że jest możliwość zakupienia repeatera gsm - ale to jest nielegalne. Rozważam zakupy słuchawek bluetooth z możliwością odebrania telefonu - wtedy sam telefon mógłbym położyć przy oknie gdzie raczej przerw nie ma. Czy macie jeszcze jakieś inne pomysły? Telefon mam z androidem, może są do tego jakieś gadżety? Czy jest ewentualnie możliwość rozmowy przez jeden telefon łączący się z drugim (który byłby przy oknie) i sterowania nim? Czy są telefony stacjonarne bezprzewodowe na kartę sim (tak żeby kartę umieścić się w bazie)?

0 5
  • #2 01 Maj 2014 11:34
    Brzymeq
    Poziom 32  

A sprawdź sobie najpierw inny telefon, bo skoro zasięg masz na maxa to nie powinno nic przerywać.

0
  • #3 01 Maj 2014 11:38
    mick.w
    Poziom 4  

To samo jest na innych telefonach w różnych sieciach. Nie wiem jak często status się odświeża - może po prostu chwila przerwania nie zmienia mi go od razu.

0
  • #4 01 Maj 2014 11:51
    stefan_marek
    Poziom 17  

W ustawieniach Preferowany tryb sieci włącz "Tylko GSM", lub "Tylko WCDMA" i sprawdź czy jest lepiej. Jeśli jest ustawiony na "auto", to może w momencie przełączania trybu masz te przerwy?

0
  • #5 01 Maj 2014 12:17
    mick.w
    Poziom 4  

stefan_marek napisał:
    W ustawieniach Preferowany tryb sieci włącz "Tylko GSM", lub "Tylko WCDMA" i sprawdź czy jest lepiej. Jeśli jest ustawiony na "auto", to może w momencie przełączania trybu masz te przerwy?

dzięki, będę próbował i dam znać

0
  • #6 02 Maj 2014 13:59
    mick.w
    Poziom 4  

muszę przyznać że po pierwszym dniu użytkowania widzę znaczącą poprawę. stefan_marek dzięki!

0
  Szukaj w 5mln produktów