Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmiana obudowy dysku przenośnego. Jak uniknąć formatowania?

Tur31 01 May 2014 13:25 939 0
 • #1
  Tur31
  Level 10  
  Witam. Posiadam dysk przenośny Samsung 3,5" 500GB w obudowie Trekstor. Padła mi płytka w obudowie. Mialem tyle szczęścia że szwagier posiada identyczny dysk (kupiliśmy razem w tym samym sklepie kilka latek temu) więc przerzuciłem swój dysk do jego kieszeni i wszystko działa. Gdy byłem pewny ze nie padł dysk zakupilem nową obudowę marki Seagate zainstalowałem w niej dysk i podłączylem do lapka i wywala komunikat :
  "Przed użyciem dysku znajdującego się w stacji dysków musisz go sformatować"

  Dodam ze obudowa w której smigał poprzednio troszkę się różniła, posiadała przycisk on/off, obecna nie posiada. Kabel USB w starej obudowie był jak do drukarki, a w nowej jest taki dość śmieszny jakby dwie wtyczki mini usb z przedziałkiem. Czy jeśli przerzucę dysk do starej kieszeni na której działał problem dalej bedzie? I jaka jest szansa że w razie tej samej sytuacji na starej kieszeni uda mi sie odzyskać z niego dane?
  W sprawach odzyskiwania danych jestem ciemny, więc proszę o wyrozumiałość. Przeczytałem już na forum jakie kroki muszę podjąć aby sprawdzić dysk lecz w pierw chciałem sie upewnić czy bez tego da jakos radę ominąć całą procedurę.