Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Programowanie pilota - Mazda

kylo1 12 Apr 2005 16:17 10600 6
 • #1
  kylo1
  Level 11  
  Mam w Mazdzie orginalnie założony centralny zamek sterowany pilotem. Mam tylko jednego pilota i chciałbym mieć 2 czy jest możliwe zaprogramowanie drugiego pilota, jak tak to gdzie to mogę zrobić i ile to może kosztować.
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  elektryk
  Level 42  
  A w instrukcji patrzyłeś?
 • #3
  zepol
  Level 21  
  Nie licz na jasnowidzów :-)
  Podaj lepiej więcej szczegółów : model Mazdy, rocznik, coś więcej na temat tego pilota, itp.
  Będzie dużo łatwiej zorientować sie jak można pomóc w Twojej sytuacji.
  Zresztą spróbuj zorientować się w instrukcji, czy ten pilot jest na pewno oryginalny (fabryczny), oraz co podaje producent.
  Często nie opłaca się stosować dodatkowych fabrycznych pilotów bo są zbyt drogie.
  Pozdrawiam
 • #4
  kylo1
  Level 11  
  Mój samochód to Mzada Xedos 6 93r. Na pilocie jest napisane Mazda Motor Corp. i jest podany jeszcze taki numerek 41001 Alpine. Jest też jeszce jakieś zdanie po francusku. Żadnej instrukcji nie posiadam do tego pilota.
 • #5
  zepol
  Level 21  
  kylo1 wrote:
  Żadnej instrukcji nie posiadam do tego pilota.

  Nie chodziło o instrukcję pilota tylko auta - co podaje na temat tego nadajnika, czy jest coś w ogóle wspomniane, czy zupełnie nic?
  Przyznam, że mam pewne obiekcje co do autentyczności pilota. Miałem taką sytuację z Mazdą 6 z 2004, gościu miał jednego pilota z nadrukiem Mazdy, pewny że to oryginał chciał dorobić kolejną sztukę. Mnie ten pilot raczej przypominał Clifforda i trochę byłem podejrzliwy. Jednak ja zająłem się rozpoznaniem tematu i poszukiwaniem oryginału, a w serwisie stwierdzili że nie znają takiego modelu i założyli alarm z pilotami z nadrukiem Mazdy i znowu coś znajomo wyglądał gdyby nie ten "oryginalny" nadruk...
  Swoją drogą w instrukcji tej Mazdy 6 był zobrazowany (i opisywany)jeszcze inny pilot!
  Sporo zamieszania, ale gdybym od razu założył porządny sterownik zamka z pilotami albo alarm to człowiek nie dałby się złupić za te nadruki Mazdy w serwisie a ja nie traciłbym czasu na bezcelowe poszukiwania.
  Dziwnie to coś z tą Mazdą...
 • #6
  Charlie9
  Level 11  
  Chciałbym odświeżyć temat. Otóż kupiłem Mazdę XEDOS 6 , 1997 rok. Po rozebraniu jej trochę trafiłem na odbiornik radiowy sterujący zamkiem centralnym - KEYLESS ENTRY SYSTEM. Wygląda to tak:
  Programowanie pilota - Mazda

  Wchodzi do niego wtyczka z 3 kablami, wychodzi antena. Otóż właściciel nie dał mi żadnych pilotów, twierdząć, że wszystkie juz dawno się rozpadły i straciły...

  Ponieważ mam odbiornik, nie chcę instalować nowej centralki tylko wykorzystać obecną i znaleźć do niej odpowiedniego pilota, zaprogramować. Czy ktoś może mi pomóc? Centralka to model 41001 firmy ALPINE, oryginał dla Mazdy.
 • #7
  carrier
  Car alarms specialist
  zapytaj na Pl. Defilad 1 w warszawie :)