Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki internet na wieś bez limitu na 2 komputery?

carlosg 01 Maj 2014 15:38 4914 10
  • #1 01 Maj 2014 15:38
    carlosg
    Poziom 9  

Witam.
    Posiadam internet z playa (na modem) i kończę z nimi z powodu limitu, słabej prędkości mimo max zasięgu i z tego powodu że nie mogę podłączyć go na 2 komputery.
    Na internecie czytałem, że na wieś najlepszy będzie kablowy albo radiowy, czy to prawda?
    Moje wymagania to:
    -dosyć szybki
    -bez limitu
    -możliwość podłączenia na 2 komputery (router), nie chcę takiego żeby działał na 2 kompach to musi być 1 włączony (serwer), nei wiem jak taki się nazywa.

Komputery najlepiej aby były podłączone do neta przez kabel nie wi-fi, bo wtedy jest szybszy i lepszy.

Jaki internet byście mi polecili? Myślałem nad netią. Bardzo uczciwa firma, bo babcia mieszka niedaleko w innej wsi, wszystko powiedzieli co i jak, nawet powiedzieli, że mimo internetu 10mb/s, będzie chodził max 7mb/s, co się okazało jak sprawdziłem na speedtescie, to chodził prawie 7,5mb/s.
    Internet jest szybki, filmiki się szybko ładują szybko ściąga itp.
    Tylko nie wiem z jaką prędkością chodził by w mojej wsi.
    Ile by kosztowało założenie takiego internetu i czy za router się płaci?
    Niestey nie dowiem się tego od babci, ponieważ babcia miała internet z tp i nic nie musieli zakładać.
    Moja miejscowość to Kamień Duży, koło Iławy, woj. Warmińsko-Mazurskie.
    Z góry dziękuję bardzo za odpowiedź i prosiłbym o dokładne wytłumaczenie, ponieważ jestem zielony w tych sprawach.
    Pozdrawiam.

0 10
  • #2 01 Maj 2014 15:51
    buba12345
    Poziom 12  

Jakby z netia nie wyszło, to masz tam nadajnik 3G T-Mobile.
    Ich abnament na net mobilny jest niezły np. za 50zł dostajesz 40GB i mozna dokupic nolimit nocny na godziny 0.00-9.00 za 9zł - umowa na 2 lata bez sprzętu [sprzetu brać się nie opłaca]. Najlepiej przetestować zasięg i predkości, nie wiem czy jak kupisz w kiosku starter taryfy na kartę t-mobile frii czy ten net nie bedzie mial gorszego priorytetu od tego abonamentowego - musialbys się spytać na infolinii jak to przetestować.

Co do udostepniana na 2 kompy po prsotu modem wkładasz do routera co ma wejscie usb. Ja mam tak w routerze Asus RT-N10U.

Jaki masz modem? Huawei e3131? ile babcia płaci abonamentu za net z netii?

0
  • #3 01 Maj 2014 17:23
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Na twoje pytanie nikt ci nie odpowie. Mieszkasz w miejscowości, w której na pewno ciężko o internet kablowy. Jeśli chodzi o Netię czy Neostradę to zapytaj u nich czy istnieje możliwość założenia łącza kablowego w twojej lokalizacji. Ewentualnie lokalni dostawcy radiowi, o których musisz popytać sąsiadów. poszukać samemu. Na forum nikt raczej nie będzie znał takich dostawców o ile są. Jakie masz wyniki w Play, jaki limit i za ile? Jak długo korzystasz i na jakim modemie, korzystasz z 3G? Do kiedy umowa? Masz minimalną wiedzę na temat internetu mobilnego i ofert operatorów. Z mobilnego można korzystać za pomocą routera na wielu urządzeniach. W Iławie Play ma pozwolenie na LTE1800 i być może, wkrótce uruchomi.

0
  • #4 01 Maj 2014 17:51
    rafwal0210
    Poziom 9  

Najlepiej zadzwoń i zapytaj się czy masz możliwość odbioru LTE
    Tu masz nr do sieci Plus Dział Obsługi Klienta

Kontakt telefoniczny z telefonu w sieci Plus:
    2601
    Koszt połączenia z Konsultantem - 1,97 zł z VAT
    (w taryfach MixPlus III i MixPlus IV - 0,96 zł z VAT)
    Kontakt telefoniczny z dowolnego telefonu:
    601 102 601

0
  • #5 01 Maj 2014 17:55
    phoe
    Poziom 29  

Jak chcesz bez limitu, a nie masz tam linii tel. po której pójdzie ci ADSL, to co najwyżej radiówka od lokalnego operatora.

0
  • #6 01 Maj 2014 18:13
    matek451

@rafwal0210 pracujesz w Plusie, że dajesz takie posty. Nie spamuj.

0
  • #7 01 Maj 2014 18:36
    rafwal0210
    Poziom 9  

@matek451 nie nie pracuje w plusie chodziło mi o to ze tam udziela odpowiedzi czy kolega jest w zasięgu LTE

0
  • #8 01 Maj 2014 18:59
    matek451

Konsultanci w Plusie mają marne pojęcie o sprawach internetu, posługują się orientacyjną mapą zasięgu Plusa ogólnie dostępną. O BTS-ach , technologii, antenach itp z reguły nie mają bladego pojęcia. Szkoda kasy na telefony do nich. W Iławie są BTS-y LTE1800 Mobylandu i u siebie ma zasięg LTE w Plusie/CP. Dużym minusem ich oferty jest limit nocny tylko 50GB.

0
  • #9 01 Maj 2014 20:21
    rafwal0210
    Poziom 9  

A no tu nie ma dyskusji ze sa niedoinformowni ale zdazaja sie wyjatki :D mi ostatnio proponowali w plusie 70 Gb miesięcznie i nocny tak jak pisałeś

Dodano po 37 [minuty]:

A wracajac do tematu jesli chodzi o internet z neti ja posiadam i jestem nie zadowolony zaraz jak tylko dostałem modem i podlaczylem sie do sieci ciągle mnie wywołało średnio co 15 min po kilkunastu telefonach do BOK i grozbie rozwiązania umowy zdecydowali się na zmianę lini i tak do kolejnego podpisania umowy znowu zaczęły się pojawiać problem tym razem z transferem ktory mial byc 10mb/s a byl niecale 2 mb/s po tym jak zadzwoniłem dostałem informacje ze moja dotychcasowa linia nie ma odpowiednich warunków na taka prędkości a jak poprosilem o zmiane umowy na te 2mb/s to ze nie możliwe jest to ale doloza wszelkich starań aby zmienić mi posiadaną linie na nowa z pełną obsługą docelowej prędkości co trwalo ponad 7 mc to tak w skrócie jakie mialem z nimi problemy teraz zamiezam zmienic na lokalnego dostawcę lub TP

0
  • #10 22 Lis 2014 20:47
    tonder56
    Poziom 2  

Uderzałbym w dropsa, poza Orange nie będziesz mieć niczego innego, a tam trzeba mieć i neta i telefon, co drogo kosztuje. Drops chodzi po kablach Orange więc fizycznie jest dostępny w małych wioskach, no i kosztuje około 50.

0
  • #11 26 Lis 2014 09:12
    maja159
    Poziom 7  

mieszkam w nie dużej miejscowości i mam dropssa prędkość 20mb/s jest wystarczająca i z instalacja nie było problemów

0