Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Helikopter do 1000 zł Jaki wybrać ?

01 Maj 2014 15:54 1674 1
  • Poziom 2  
    Witam,
    od jakiegoś czasu planuję kupić helikopter RC
    Moje doświadczenie to tylko minihelikopter IR oraz większy SYMA S033G - którym "krzywdy" nie zrobiłem. po prostu akumulatory się zużyły przed rozwaleniem :)

Teraz kusi mnie coś bardziej zaawansowanego:
    najlepiej żeby był dość sporych rozmiarów, no i było by miło jak by części zamienne nie były zbyt drogie.

Więszość poleca Lama v3/v4 jednak wolałbym żeby to był jednowirnikowy.

Znalazłem na necie KDS 450 QS jednak to jest znowu 6 kanałowy i pewnie bym rozwalił przy pierwszym locie :) jednak mimo to mam pyatnie czy taki helikopter mógł bym używać jako 4ch a najwyżej gdybym zdobył doświadczenia to wtedy skorzystać z pozostałych kanałow ??

Oczywiście będę wdzięczny za inne polecone modele ( cena 1000 zł to max jaki mogę dać, oczywiscie miło widziane będzie np. 500 zł )
  • Poziom 26  
    Witam
    Lama v4 to w zasadzie większy Syma s109 (też coaxial), więc taka przesiadka wg mnie nie ma sensu. Helikopter z większą ilością funkcji to nie problem, po prostu na razie nie będziesz kręcił pętli i beczek :). KDS jest ok, ale realnie patrząc na tą sprawę, zwróć uwagę na dostępność części. Powinny być dostępne więcej niż w jednym sklepie, a na początku będzie Ci ich pewnie potrzebnych sporo. Duży jednowirnikowiec to zupełnie co innego niż coaxial. Też się o tym boleśnie przekonałem.
    Wielu ludzi poleca CopterX. Jest podobno bliźniaczo podobny do t-rex450, więc części można nawet dopasować od innych modeli. Jest tego trochę na alledrogo jak i po sklepach. Nie jest również tak strasznie drogi. Problemem jest jedynie to że najwięcej jest kitów (są też rtf), więc w takiej opcji musiałbyś dobrać resztę wyposażenia. Nie powinno być z tym problemu bo to popularny helikopter i mnóstwo jest w sieci opisów. Inna sprawa że jeśli zbudujesz go sam (lub z pomocą) to na pewno sporo się przy tym nauczysz i łatwiej będzie Ci potem chociażby znaleźć części na naprawy lub tuning, bo będziesz wiedział czego potrzebujesz. To na prawdę spore ułatwienie...