Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seat Arosa 1,0 - Nie odpala z kluczyka....

grassmen999 01 May 2014 16:08 5769 7
    grassmen999
    Level 9  
    Witam
    Wiem że temat był wałkowany tysiące razy ale alni razu nie widziałem odpowiedzi i potwierdzenia wskazanych wskazówek ale do rzeczy:

Do tego czasu nie miałem żadnych problemów, wczoraj cały dzień jeździłem kilka razy odpalałem gasiłem itp. Ale wieczorem zaparkowałem pod sklepem wracam a tu nic .... przekręcam kluczyk radio się włącza kontrolki się palą przekręcam kluczyk i cisza ..... kontrolki nie przygasają - w lutym zmieniałem baterie na nówkę wiec odpada.
    Na pych odpalił momentalnie tylko lekko pchnąłem, zgasiłem i to samo drugi raz, na pych pali od razu .....

Poczytałem i dochodzę wg zdań forumowiczów do wniosku że to problem najprawdopodobniej ze stacyjką jak się mylę to mnie poprawcie.

Teraz pytanie czy chodzi o kostkę tą od tyłu stacyjki ta czarną z przewodami ? Czy o tą:

Czy można ją w jakiśkolwiek sprawdzić w sensie miernikiem itp ? Czy trzeba kupić nową i wymienić ?

Być może macie inny pomysł co to może być?
    Proszę o pomoc ...

pozdrawiam
    Bartek
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    opamp
    User under supervision
    Wymień i nie pytaj.
    grassmen999
    Level 9  
    TZN że tak to stacyjka czy to znaczy nie pytaj tylko próbuj ?
    wolf16
    Level 20  
    kolego stuknij lekko w rozrusznik jak odpali to będziesz miał rozwiązanie.
    grassmen999
    Level 9  
    Że w sensie rozrusznik się zawiesił ? No jest to jakaś myśl tylko czy wtedy nie powinno być słychać takiego piknięcia po przekręceniu zapłonu ?
    Zresztą zaraz albo już jutro rano spróbuje stuknąć lekko młotkiem w rozrusznik....
    Na razie dzięki ...
    autoas
    Level 42  
    grassmen999 wrote:
    Że w sensie rozrusznik się zawiesił ?

Nie zawiesił, tylko jeśli stuknięcie pomoże, to wyciągać i naprawić...
    Za dużo gł.... pytań zadajesz a za mało sprawdzasz przy samochodzie, do tej usterki wystarczy zwykły próbnik żarówkowy samochodowy...
    Aleksander_01
    Level 41  
    Nie tak szybko z tą wymianą kostki, pozostaje jeszcze wkładka.
    grassmen999
    Level 9  
    A wiec tak rozrusznik jest ok sprawdzałem na krótko odpalił bez problemu wiec pozostaje w temacie kostki. Wg instrukcji w necie zabrałem się za dostanie do kostki stacyjki. Zdjąłem airbaga kiere no i jestem w tym punkcie :

Seat Arosa 1,0 - Nie odpala z kluczyka.... Seat Arosa 1,0 - Nie odpala z kluczyka....

Nie wyciągnę drążka bo nie mam możliwości rozkręcenia drążka koło pedałów.

Czy jest jakiś sposób dostania się do tej kostki bez ściągacza tulei ?