Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router CP - Sam się rozłącza

Sanito 01 Maj 2014 18:38 4080 9
  • #1 01 Maj 2014 18:38
    Sanito
    Poziom 6  

Witam. Od 2 dni posiadam router wifi IDU 100 wraz z ODU (czyli taką jakby anteną na zewnątrz) - Cyfrowy Polsat LTE. Mój problem polega na tym, że gdy coś zaczynam pobierać na routerze gasną wszystkie diody prócz POWER, trzeba zrestartować router a i tak nie zawsze zadziała. Problem najczęsciej wystepuje gdy próbuje coś ściagnąć, jednak czasami gdy po prostu przeglądam strony. Co poradzić? Serwis?

2 9
  • Pomocny post
    #2 01 Maj 2014 19:04
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Wziąłeś ten wynalazek z CP więc proponuję u nich pytać, pewnie ci montowali. To nowe urządzenie w ofercie, niewiele osób z nich korzysta. Jaki masz poziom sygnału na LTE, daleko do BTS-a LTE1800Mobylandu? ODU to taki modem umieszczony na zewnątrz i z porządnymi antenami kierunkowymi na 1800MHz nie ma wiele wspólnego.

0
  • #3 02 Maj 2014 11:28
    Sanito
    Poziom 6  

Zasięg mam 3/5 ok. 30mb/s. U nich pytałem nic nie wiedzą - wszystko ok z ich strony (jak zawsze..). Dodam, że gdy próbuję ręcznie zaktualizować to nei kończy aktualizacji routera.

0
  • #4 02 Maj 2014 11:39
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Sanito napisał:

Witam. Od 2 dni posiadam router wifi IDU 100 wraz z ODU (czyli taką jakby anteną na zewnątrz) - Cyfrowy Polsat LTE.

matek451 - CP ma w ofercie jakieś nowe "ustrojsto" bo nie słyszałem?

0
  • #5 02 Maj 2014 11:46
    Sanito
    Poziom 6  

@up , no tak. Zestaw ODU - IDU. Czyli modem na zewnątrz i router do środka, do odbioru LTE. Ale na samym początku już mam problemy, dlatego też chyba rezygnuję ...

0
  • #6 02 Maj 2014 11:48
    jimasek

Czyli coś jak w technologi WiMAX-owej? Masz jakieś foto tego lub linka? Możesz podrzucić?

0
  • #8 02 Maj 2014 11:55
    jimasek

Dzięki, poczytam sobie co tam wymyślili ;)

Jakie są za to opłaty?

0
  • #9 02 Maj 2014 11:57
    Sanito
    Poziom 6  

Przy abonamencie na 24 m-ce (6 m-cy gratis) za 59.90 zł zapłaciłem złotówkę.

0
  • Pomocny post
    #10 02 Maj 2014 12:01
    jimasek

Sanito napisał:
    Witam. Od 2 dni posiadam router wifi IDU 100 wraz z ODU (czyli taką jakby anteną na zewnątrz) - Cyfrowy Polsat LTE. Mój problem polega na tym, że gdy coś zaczynam pobierać na routerze gasną wszystkie diody prócz POWER, trzeba zrestartować router a i tak nie zawsze zadziała. Problem najczęsciej wystepuje gdy próbuje coś ściagnąć, jednak czasami gdy po prostu przeglądam strony. Co poradzić? Serwis?

Tu też jedyna słuszna rada to zaprosić serwisantów niech sprawdzą co się dzieje. Na moje to jakiś problem z zasilaniem.

0