Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolorofon - wstępny plan. Pytanie

01 Maj 2014 21:36 702 3
 • Poziom 9  
  Witam wszystkich. Mam pewne pytanie odnośnie konstrukcji którą planuję zrobić u siebie w pokoju. Planuję zrobić kolorofon sterujący oświetleniem rurek z diodami. Jest to mój pierwszy projekt, i całą wiedzę którą mam opieram tylko i wyłącznie na teorii. Jeszcze nie miałem okazji testować jej w praktyce.
  Otóż planuję od głośników Logitech Z3e (a konkretnie od kabla sygnałowego subwoofera) wyprowadzić wyjście, na którym dam zasilacz zmieniający z 230 AC na 12 DC, z natężeniem regulowanym częstotliwością. Do tego zasilaczyka podłączę kolorofon, sporej mocy, a do niego przylutuje kabelki od rurki z dodami, które kolejnie podczepie na łączeniach ścian z sufitem. Nie jest to małe przedsięwzięcie, więc wolałem się dopytać - co taka konstrukcja ma prawo istnienia? Czy może łatwiej będzie zmontować to w inny sposób? Z góry dziękuję za odpowiedź
  Polish Beer
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  polishbeer napisał:
  Otóż planuję od głośników Logitech Z3e (a konkretnie od kabla sygnałowego subwoofera) wyprowadzić wyjście, na którym dam zasilacz zmieniający z 230 AC na 12 DC, z natężeniem regulowanym częstotliwością. Do tego zasilaczyka podłączę kolorofon, sporej mocy, a do niego przylutuje kabelki od rurki z dodami, które kolejnie podczepie na łączeniach ścian z sufitem.

  Co???
  Narysuj no schemat tego swojego przedsięwzięcia.
 • Poziom 9  
  Schematu jeszcze nie posiadam. Na razie myślę jak to połączyć, ale streszczając to co zacytowałeś
  Głosniki (rozpruć kabel sygnału audio) >zasilacz 12V>kolorofon> diody
  Przepraszam, że tak prostolinijnie, ale jak wspominałem - samym projektowaniem i szukaniem schematów planuję się zająć potem. Na razie nie wiem czy to ma w ogóle sens i to wypali.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Więc zanim zaczniesz "projektować", to zapoznaj się z tym, jak działa kolorofon/iluminofonia. Zapoznaj się z hasłem "filtr pasmowy".