Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zgrywanie obrazu z wideo na laptopa przy użyciu telewizora

janek9971 02 May 2014 11:06 3204 14
    janek9971
    Level 10  
    Po pierwsze mój sprzęt:
    TV: Panasonic TX-L32X5E
    Magnetowid THOMSON V2300 oraz
    Laptop Acer Aspire E1-570.

Sytuacja jest następująca, podłączyłem video do telewizora przez kabel euro, obraz poprawnie wyświetla się na telewizorze pod AV1, natomiast telewizor jednocześnie połączyłem kablem hdmi z laptopem. Pytanie czy jest możliwe przechwycenie obrazu z video, przy użyciu telewizora, w takiej konfiguracji jakiej przedstawiłem.
    kicked
    Level 12  
    NIE.
    Do laptopa musisz podłączyć urządzenie przechwytywania a nie odbiornik.
    janek9971
    Level 10  
    Zgrywanie obrazu z wideo na laptopa przy użyciu telewizora

Taki sprzęt będzie wystarczający, żeby wyjściem euro podłączyć się pod video, a hdmi do laptopa?
    Anonymous
    Anonymous  
    janek9971
    Level 10  
    Sorry ale ja się na tym nie znam dlatego przychodzę na forum. W takim razie czy mógłbyś zaproponować konkretne urządzenie aby w takiej sytuacji dało się przechwycić obraz, to wtedy się udam do sklepu i spróbuję coś takiego kupić.
  • Helpful post
    Anonymous
    Anonymous  
    kicked
    Level 12  
    janek9971 wrote:
    Taki sprzęt będzie wystarczający, żeby wyjściem euro podłączyć się pod video, a hdmi do laptopa?

Jaja sobie robisz ?
    Napisałem Ci wyraźnie, że TV to nie grabber a Ty dalej swoje złote myśli wylewasz nie czytając bądź nie rozumiejąc co sie do Ciebie pisze...
    janek9971
    Level 10  
    kicked, trochę kultury, ja się naprawdę na tym nie znam, nie wiem co to jest urządzenie przechwytywania, nie chcesz pomagać to nie, a nie obrażasz mnie laika w tych sprawach.
    Dzięki milosek za pomoc, ale moje video nie ma RCA, ma tylko euro i wejścia na antenę i to wszystko. Podałem dane magnetowidu i sam zobacz jak to wygląda.
  • Helpful post
    kicked
    Level 12  
    Albo adapter albo kabel scart-rca.
    To, że czegoś nie wiesz to Cię tłumaczy ale nie usprawiedliwia :)
    Dla obrażalskich jest pudelek.pl a nie forum techniczne.
    janek9971
    Level 10  
    Tak wiem, że to co podałem w linku się nie nadaje, ale mam pytanie czy to co milosek podałeś się sprawdzi, bo nie wiem szczerze jak to podłączyć. Ten stick wkładam do laptopa, a te rca co wychodzą ze sticka wkłada się w jacki jeśli dobrze widzę, które powinny się potem kończyć cinchami, które podłączam do przejściówki i dopiero kablem euro do video. Tylko, że nie widzę żeby te rca kończyły się cinchami.
    Chyba że ja coś pomyliłem to proszę o sprostowanie.
  • Helpful post
    kicked
    Level 12  
    RCA=CINCH.
    Tam masz wszystko czego potrzebujesz.
    P.S.
    Nie ma tam żadnych jacków.
    Fonia idzie biały, czerwony natomiast sygnał composite video żółtym.
    janek9971
    Level 10  
    Ok, no to trzeba będzie kupić taki zestaw. Dzięki wielkie za pomoc, mam nadzieję że dalej sobie już poradzę sam :)
    kicked
    Level 12  
    Skoro jesteś mechanikiem to znaczy, że raczej potrafisz logicznie myśleć toteż nie powinno być problemów...
    janek9971
    Level 10  
    Ojciec jest mechanikiem :P ale jestem na studiach związanych z matmą i fizą, to raczej ogarnę. Szczerze to kicked nie dziwię się że tak zareagowałeś, nie zastanowiłem się zanim palnąłem to zdjęcie z tym hdmi i euro, trochę poszedłem na łatwiznę.

PS. Temat do zamknięcia