Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Golf 3 93r 1,6 b+g nie działają elektryczne szyby

mateusz16748 02 May 2014 11:19 5703 13
    mateusz16748
    Level 8  
    Jak kupiłem w maju 2013 swojego golfa działały trzy z czterech szyb. Nie działa szyba od kierowcy. Choć po odłączeniu kabli od kostki i złączeniu ich ze sobą szyba się odsuwała gorzej z zasunięciem. Po jakimś czasie przestały działać już wszystkie 4 szyby . Po wymianie całej wiązki kabli z drzwi od kierowcy i tak nic nawet nie słychać, że silniczki się uruchamiają. Dodam, że napięcie dociera do wszystkich kostek. Wymieniłem też bezpiecznik nad przekaźnikami taki zielony. Może być to wina przekaźnika jak tak to z którym numerem? Proszę o szybką pomoc. Męczę się z tymi szybami już dobre kilka miesięcy .
    igor8284009
    Level 10  
    sprawdź czy działa silniczek bez oporu czyli odkręć silniczek z drzwi podepnij wszystkie kostki i sprawdź czy działa jeśli tak to za duży opór stawia szyba i nie idzie gdzieś na szynach albo jakaś linka jest jest naderwana i w pancerzu sie blokuje
    mateusz16748
    Level 8  
    tylko, że tych silniczków nawet nie słychać przy naciśnięciu przycisku. Tak jakby nie pochodził do nich prąd.
    igor8284009
    Level 10  
    tak może być jak tak kiedyś w peugeocie miałem też nie było słychać nic pojechałem i kupiłem na złomie silniczek i jeszcze gościu przy mnie sprawdzał i działał zmieniłem i nic okazało sie że linka sie naderwała i zablokowała się w pancerzu i jak sie bawiłem to w końcu sie bezpiecznik przepalił i wiadomo wszystkie przestały działać a spróbuj pomóc manualnie trochę tej szybie ktos niech ją pcha w dół a ty przyciskaj przycisk może w tedy sprawdzisz czy szyba nie ma oporu jeśli silniczek się załączy
    mateusz16748
    Level 8  
    ok zaraz zobaczę czy to pomoże :)

Dodano po 3 [minuty]:

sprawdziłem Twój sposób ale nie działa :( mógłby być dobry gdyby chodziło o jedną szybę a u mnie nie dają oznak ,,życia" wszystkie 4.
    igor8284009
    Level 10  
    a bezpiecznik masz ok
    bo pisałeś że wczesniej działały 3
    mateusz16748
    Level 8  
    a który to bezpiecznik może być raczej jestem zielony w tych sprawach ?
  • Helpful post
    igor8284009
    Level 10  
    Ok wiesz gdzie są bezpieczniki ??
    tutaj

4 bezpiecznik od lewej strony powinien być niebieski 15 A jeśli chwilowo nie posiadasz bezpieczników wyjmij inny niebieski np 5 od lewej jest on od spryskiwaczy szyb i sprawdz działające szyby jesli działają to ok

a jeśli chodzi o te niedziałająca to odkręć wiązkę z kablami przy drzwiach i przeczyść styki moze one zabrudzone sa
    mateusz16748
    Level 8  
    wymieniłem ten bezpiecznik działają 3 szyby nie działa tylko szyba przednia lewa
    igor8284009
    Level 10  
    a wiązkę wyczyściłeś ??
    mateusz16748
    Level 8  
    tak wyczyściłem kiedyś było tak z tą szybą, że sama się opuszczała potem było ciężko ją podnieść
  • Helpful post
    igor8284009
    Level 10  
    nie wiem co ci doradzic ja bym jeszcze jednak sprawdził czy działa silnik bez oporu i porównał bym podpięcie kabli z drugiej strony dla porównania czy wszystko jest ok
    mateusz16748
    Level 8  
    ok dzięki :)

Dodano po 12 [minuty]:

jak zmieniłem ten bezpiecznik to przez chwilę działało wszystko dobrze ale teraz już przestało
    danny6921
    Level 8  
    Koledzy, wiem ze minęło sporo czasu od tego postu, ale zakładałem el. szyby z golfa 3 do mojego venta i wynikło mi kilka drobnych problemow, a mianowicie wszystko jest ok ale nie chodzi mi podświetlenie i nie wiem gdzie poszczególne kostki mam wpiąć? Dodam zdjęcie jak to wygląda i pomóżcie mi według zdjęcia to powpinać, bądź podpowiedzcie co mi brakuje itp. Dzięki z góry za odpowiedz

Dodano po 3 [minuty]:

Dodano po 4 [minuty]:

Dodam jeszcze ze elektryka została założona do VW. vento 1.9 T DI 1 Z 1995 r. jedynie co posiadało fabrycznie to el. szyberdach jeżeli by to w czymś miało pomoc.