Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagłośnienie pod TV w systemie 2.1?

kamij 02 Maj 2014 12:04 1320 7
  • #1 02 Maj 2014 12:04
    kamij
    Poziom 13  

Cześć,
    Proszę o pomoc w wyborze nagłośnienia, szukam dobrego rozwiązania już od tygodnia i niestety coraz bardziej głupieję. Zakupiłem TV Samsung F6500, który nie puszcza audio przez HDMI, sprzedałem więc moją Yamahę MCR-750 i chcę kupić coś z wejściem optycznym. Yamahę kupiłem rok temu sugerując się opiniami z internetu i niestety tego typu sprzęt jest dla mnie za słaby, nie uważam się za wymagającego audiofila ale wiem teraz że potrzebuję czegoś mocniejszego.
    Budżet mam maksymalnie do 1500, (ewentualnie 2000 w ratach 0%)
    Przeglądam oferty zarówno tanich nowych kin domowych jak np Yamaha 2866+Prismy jak i zestawy stereo. Chyba najodpowiedniejsze dla mnie będzie jakiś amplituner 2.1 z kolumnami podstawkowymi i ewentualnie subwooferem ponieważ chcę je postawić na komodzie obok TV(ale się nie upieram). Sprzęt nie musi być nowy, ale musi być zadbany, chciałbym też żeby kolumny były czarne bądź białe (kompletnie odpadają wszelkie drewnopodobne brązowe okleiny).
    Proszę o jakieś propozycje, ponieważ dostępny wybór mnie przeraża.

EDIT: pomieszczenie to salonik 23m2, będę siedział jakieś 4m od kolumn, żródło dźwięku to przede wszystkim tv i laptop

• #2 05 Maj 2014 09:01
    RMS.pl

Poziom 25  

Albo wymień kolumny z Yamahy na mocniejsze, bardziej skuteczne np podstawkowe JBL lub małe podłogówki, albo znacząco powiększ budżet, bo w tym nie wyczarujemy nic o wiele głośniej grającego.

• #3 06 Maj 2014 20:40
    7-up
    Poziom 11  

Przydadzą się mocne monitory i amplituner nawet kosztem zakupu teraz suba.

• #4 07 Maj 2014 00:23
    2198061
    Usunięty  
  • #5 26 Maj 2014 10:49
    kamij
    Poziom 13  

Wzmacniacze stereo mają to do siebie, że te z niższego segmentu cenowego w moim budżecie nie mają wejścia optycznego i teraz mam taki pomysł żeby zakupić denon m39 z innymi monitorkami mission mx2 bądź dali zensor 1. Pytanie czy dobrze to zagra?

Jak myślicie słabo grający Pianocraft to była kwestia kolumn czy sekcji wzmacniacza? Ten Denon jest chyba porównywalny ale ma wejście optyczne. Ogólnie nie zależy mi na odtwarzaczu CD/DVD/BR. Idealny byłby wzmacniacz stereo z wyjściem na Suba, wejściem optycznym i HDMI (do kompa, analogów też nie potrzebuję) tylko, że coś takiego chyba nie istnieje... A może się mylę?

• #6 26 Maj 2014 18:13
    k52
    Poziom 32  

Yamaha tak gra, nieco sucho, analitycznie, ktoś powie technicznie i "wina" tu i wzmacniacza i kolumienek. Już pianocraft z ciepłymi monitorami typu właśnie mission mx2, czy mission m32i, zagra klasę lepiej i przyjemniej, a i basu sporo przybędzie i średnica mocna. Popatrz jeszcze za monitor audio mr2, lub bx2, generalnie za czymś w solidniejszej skrzynce. Dali zensor 1 są nieco anamiczne w graniu-nie tego oczekujesz i dużej poprawy nie uświadczysz.
    Popatrz jeszcze za harman kardon mas 100( opcja bez stacji dokującej) za ok.2tys jest do wyrwania, ma 2 optyki i usb, a gra nieźle nawet z firmowymi głośniczkami, dźwięk jest dużo masywniejszy niż w yamaszce, co kto lubi . Choć w mas 100 też czasem kolumny lepsze się przydadzą.
    Denon m39 jest całkiem całkiem, choć niepozorny i do niedużego pokoju się nadaje, podobnie jak monitory, dyskoteki nie zrobisz, ale przyjemnie się sucha.

• #7 28 Maj 2014 11:24
    kamij
    Poziom 13  

OK więc chyba decyduję się na tego denona m39, HK mass 100 ciężko znaleźć bez cd i w dobrej cenie. Mam jeszcze tylko jedno pytanie, czy w przyszłości kiedy wymienię boxowe kolumieniki na przykład na Mission MX2 to czy ten denon będzie w stanie napędzić te kolumny, zastanawia mnie bowiem informacja rekomendowana moc wzmacniacza 20W-100W i denon m39 plasuje się w tej dolnej granicy.

• #8 28 Maj 2014 21:59
    7-up
    Poziom 11  

HK bez cedeka ciężka sprawa, poszukaj w sieciach, bo to model wyprzedażowy.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME