Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana części przyłącza elektrycznego

eSTeKa 02 Maj 2014 12:36 1464 3
  • #1 02 Maj 2014 12:36
    eSTeKa
    Poziom 2  

Witam, mam następujący problem - przez moją część poddasza użytkowanego przeze mnie wspólnie z sąsiadem budynku dwurodzinnego biegnie część przyłącza elektrycznego sąsiada przed licznikiem ( od tzw fajki w murze do licznika prądu ) wykonana z przewodu dwużyłowego przybitego do drewnianych belek zardzewiałymi gwoździami pomiędzy żyłami kabla.Obawiając się o bezpieczeństwo pożarowe tej instalacji prosiłem sąsiada o doprowadzenie tej instalacji do stanu niezagrażającego bezpieczeństwu.Sąsiad włożył ten przewód w otulinę typu peszel i to wszystko przybił do drewnianych częściowo spróchniałych belek poddasza .Uważam,że ta część przyłącza jest nadal nieprawidłowa i proszę doświadczonych użytkowników Elektrody o pomoc i sugestie w jaki sposób wpłynąć na sąsiada , żeby wykonał tą instalację w sposób prawidłowy. Za jaka kololwiek informację będę wdzięczny. Pozdrawiam

0 3
  • #2 02 Maj 2014 17:12
    SeRgEy1989
    Poziom 15  

To narobiłeś sąsiadowi bigosu. Użytkownik nie ma prawa ingerencji w linie zasilającą (własność ZE) która jest od "słupa" od licznika a jeśli kolega miał jakieś wątpliwości trzeba było to zgłosić do ZE.
    Zapytam z ciekawości? Skąd u kolegi takie nagłe obawy o akurat ten przewód?

0
  • #3 02 Maj 2014 17:17
    masonry
    Poziom 29  

SeRgEy1989 napisał:
    Użytkownik nie ma prawa ingerencji w linie zasilającą (własność ZE) która jest od "słupa" od licznika

Nie prawda.
    WLZ nie należy do ZE, tylko do właściciela budynku. Właściciel budynku ma prawo i obowiązek dbania o właściwy stan techniczny WLZu.

0
  • #4 02 Maj 2014 22:41
    elektronikq
    Poziom 24  

masonry napisał:
    SeRgEy1989 napisał:
    Użytkownik nie ma prawa ingerencji w linie zasilającą (własność ZE) która jest od "słupa" od licznika

Nie prawda.
    WLZ nie należy do ZE, tylko do właściciela budynku. Właściciel budynku ma prawo i obowiązek dbania o właściwy stan techniczny WLZu.

Ale powinien mieć do tego stosowną wiedzę i uprawnienia. Żeby odłączyć wlz trzeba najczęściej zrywać plomby a tego sąsiad też nie może robić bez zgody ZE chyba, że chce zapłacić karę. Bardzo dobrze, że zwracasz uwagę na taki rzeczy.

3.1.11. Zabronione jest publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.

Pytanie brzmiało:
    Cytat:
    ...proszę doświadczonych użytkowników Elektrody o pomoc i sugestie w jaki sposób wpłynąć na sąsiada , żeby wykonał tą instalację w sposób prawidłowy.
    [kkas12]

0
  Szukaj w 5mln produktów