Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AUDI A3 1.9 TDI - remont czy wymiana silnika AGR

02 Maj 2014 14:50 4251 7
  • Poziom 2  
    Witam. Mam pewien dylemat związany z silnikiem. Rozwaliłem miskę olejową, którą oczywiście natychmiast wymieniłem. Ale niestety silnik zaczął dziwnie stukać. Znajomy mechanik powiedział że to wina panewek... ;/ I że z tego silnika już nic nie będzie... Powiedział że są 2 opcje, albo kupić nowy silnik, albo też można zrobić szlif i założyć nowe panewki... Orientuje się ktoś czy bardziej się opłaca kupić nowy silnik, czy remontować stary ? Pomóżcie proszę...
  • Moderator Samochody
    Wymieniać na drugi, nie musi być koniecznie AGR, może być ALH, ASV, bele miał aluminiową pokrywę zaworów, osprzęt przełożysz ze starego.

Moim zdaniem naprawiany silnik na zamiennikach, już nigdy nie będzie tak wytrzymały jak oryginał.
  • Poziom 2  
    Dzięki wielkie kolego , chciałem właśnie żeby mi ktoś doradził , bo sam nie wiem co zrobić :/
  • Poziom 39  
    Moim zdaniem jeżeli wyremontujesz swój silnik to wiesz co masz.
    Kupisz drugi używany to nie wiesz co masz.
    Nowego tak jak piszesz przecież nie kupisz.
  • Poziom 2  
    No byłem wczoraj u mechanika , i mówił że koszt remontu starego silnika to jakieś 1200 zł :/ Sporo kasy , ale chyba nie mam wyjścia , bo szkoda mi auta . . . Tym bardziej że jestem z niego zadowolony .
  • Poziom 34  
    Myślę że 1200 to koszt części dolicz do tego robociznę. Taniej poszukać słupka jak pisał Domex 32.
  • Poziom 13  
    Profesjonalnie zrobiony remont silnika to spokój na kolejne 300 000 km. Z używanymi silnikami bywa różnie.... Kiedyś klient przywiózł silnik do wymiany i okazało się, że trafił mu się gorszy niż zdemontowałem. Przed wkładaniem silnika pytałem czy silnik był przy nim sprawdzany i klient zapewniał, że tak. Po czasie okazało się, że był uruchamiany po wyjęciu z auta na plaku, tzn. zakręcił rozrusznikiem i pochodził na plaku bez wydechu.... Co z tego, że klient otrzymał zwrot kasy jaką wydał na silnik skoro koszty montażu i demontażu niesolidny sprzedawca już mu nie zwrócił...
    Jeżeli kupować silnik to z firmy handlującej silnikami wybierając jeden z kilku. Jeżleli sprzedający oferuje tylko ten jeden silnik to może się okazać, że sam go z jakiegoś powodu wymienił. Należy więc odpuścić sobie wyjątkowe okazje....
  • Poziom 39  
    jerry1960 napisał:
    Myślę że 1200 to koszt części dolicz do tego robociznę.
    Myślę że na profesjonalny remont to 1200 zł będzie mało na części.