Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ilość wody w Candy CNE 109 T

12 Kwi 2005 18:17 2439 10
  • Poziom 2  
    Mam pewną wątpliwość co do działania nowej pralki Candy CNE 109T. Podczas prania pobiera ona bardzo mało wody, przez szybę jej wcale nie widać, po wyłączeniu pralki w trakcie prania i otwarciu po około minucie (tyle działa blokada) na dnie bębna jest około 5, może z 10 cm wody. Nie wiem co jest w trakcie prania, przez tą minutę od wyłaczenia do otwarcia pewnie z prania wycieka woda i jej poziom wzrasta, mam wrażenie że kiedy bęben się kręci, w pralce wcale nie ma albo jest śladowa ilość wody luzem (nie wsiąkniętej w pranie).
    Czy takie zachowanie jest normalne i nowe pralki dla oszczędności wody tak mają, czy to usterka i mam reklamować.
    Pytam bo wcześniej miałem 20-letniego polara w którym wody było do połowy szyby, a tu tak mało.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 31  
    ooo tak i ubrania później są źle wypłukane ale najważniejsze jest to że pralka pobiera mało/nie pobiera wcale (jak kto woli) wody, a 20-letnie Polary to fakt, brały dużo wody nawet przy niskim poziomie wody
  • Poziom 2  
    PS 663S BIO napisał:
    ooo tak i ubrania później są źle wypłukane ale najważniejsze jest to że pralka pobiera mało/nie pobiera wcale (jak kto woli) wody, a 20-letnie Polary to fakt, brały dużo wody nawet przy niskim poziomie wody

Dokładnie, po pierwszych 2 praniach w tej candy zauważyłem że coś mnie wszystko swędzi, do tego na dżinsach po wysuszeniu były białe smugi. Po włączeniu przycisku dokładnego płukania powyższe znikneło, teraz przynajmniej przy płukaniu widać wodę w pralce.

Rozumiem, że ten typ tak ma i zgłoszenie na gwarancję nic nie da.
    Porąbani ekolodzy :evil:
    Cuż trzeba poczekać do końca gwarancji i wprowadzić jakieś modyfikacje do czujnika poziomu wody
  • Poziom 20  
    Te pralki są wodooszczedne i nie potrzebuja duzo wody.
    Poziom wody przy praniu jest w prawie kazdej pralce nizszy niz przy plukaniu .Pozatym plukania w tej pralce są poprzedzone krotkimi miedzyodwirowaniami ,ktore usuwaja duza ilosc brudnej wody z tkanin
    i dlatego nie potrzebuja tyle wody co np. Luna , ktora plukala bezsensownie w tak duzej ilosci wody co by 2 prania zrobil w innej pralce

• Specjalista AGD
    michu1982 napisał:
    Mam pewną wątpliwość co do działania nowej pralki Candy CNE 109T. Podczas prania pobiera ona bardzo mało wody, przez szybę jej wcale nie widać, po wyłączeniu pralki w trakcie prania i otwarciu po około minucie (tyle działa blokada) na dnie bębna jest około 5, może z 10 cm wody. Nie wiem co jest w trakcie prania, przez tą minutę od wyłaczenia do otwarcia pewnie z prania wycieka woda i jej poziom wzrasta, mam wrażenie że kiedy bęben się kręci, w pralce wcale nie ma albo jest śladowa ilość wody luzem (nie wsiąkniętej w pranie).
    Czy takie zachowanie jest normalne i nowe pralki dla oszczędności wody tak mają, czy to usterka i mam reklamować.
    Pytam bo wcześniej miałem 20-letniego polara w którym wody było do połowy szyby, a tu tak mało.

Witam.
    Nie porównuj 20-letniego Polara do teraźniejszości, tylko zobacz w danych eksploatacyjnych swojej nowej Candy jakie podają zużycie wody, przecież przed zakupem pewnie? chciałeś żeby była jak najbardziej oszczędna w zużycie wody i prądu to zanim zareklamujesz sprzęt dobrze to sprawdź. Tutaj nasze rady Cię nie kosztują serwis za nieuzasadnione wezwanie Cię skasuje. :wink:
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    michu1982 napisał:
    (...)Rozumiem, że ten typ tak ma i zgłoszenie na gwarancję nic nie da.
    Porąbani ekolodzy :evil:

Żadni tam ekolodzy, to jest tak zrobione z myslą o TOBIE, to znaczy nie z mysla o jakosci Twojego prania tylko abys kupil akurat TĘ pralke bo ma przeciez tak wspaniale parametry (zuzycie wody, energii itd) ;)

michu1982 napisał:

Cuż trzeba poczekać do końca gwarancji i wprowadzić jakieś modyfikacje do czujnika poziomu wody

Dokladnie, potem mozesz kombinowac - nie martw sie, to niedlugo, tylko jakies 700dni bedzie Cie swedzialo ;)
  • Poziom 14  
    Pozostaje Ci używać fukcji dokładne płukanie i może pomoże zmiana proszku do prania na mniej drażniący:-) Może po prostu za dużo sypiesz proszku do prania, bo pralka pierze w małej ilości wody i potrzeba mniej proszku do prania.
  • Poziom 31  
    kol.~wac 20-letnie Polary to nawet przy niskim poziomie wody brały tyle co Candy na 6 prań, a tak na marginesie to wolę 20 letniego Polara niż jakąś elektroniczną, bo mi właśnie w pralce Dalia PDH 885 wysiadł sterownik i nowy kosztuje tyle że mi się jej odechciewa
  • Poziom 1  
  • Poziom 31  
    z tą pralką to pic na wodę, moja ciotka ma Candy CSBL 1000 i niezależnie od tego ile tkanin włoży poziom wody jest tyle samo, a jeśli chodzi o chłonność tkanin to nawet 20 letnie Polary brały yle ile tkaniny wchłoną bo miały zainstalowany tak zwany >>hydrostat<< a jeśli chodzi o CSBL 1000 to na płukaniu robi ona tak- nabiera wodę do pierwszego bpoziomu hydrostatu a do górnego poziomu nabiera wodę na czas 8O i jak się włoży jedną koszulkę to przy płukaniu jest pełny bęben wody, a jak się załaduje na wcisk to wody jest równo z dolną krawędzią otworu wsadowego, czyli tyle, że jej wogóle nie widać. A jeśli chodzi o oszczędność wody to Gracja z 1993 roku pobiera więcej przy niskim poziomie wody niż Gracja z 1997 roku, a przecież Gracja i Gracja to te same pralki :D