Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spliter przestałdziałąć z nc+

02 Maj 2014 19:54 4155 8
  • Poziom 6  
    Witam,

Ostatnio zacząłem mieć problemy z sygnałem telewizyjnym, musiałem często restartować dekoder żeby móc oglądać TV. Dzisiaj przestałem w ogóle odbierać cokolwiek na swoich telewizorach. Mam następujące objawy:
    1. Po wyjęciu karty cyfry+ ze splitera Small III i włożeniu do starego Philipsa DSR 3201 mogę odbierać programy nc+
    2. Po włożeniu karty do splittera nie mam obrazu na żadnym telewizorze a na tym podpiętym do dekodera Philips wyświetlany jest komunikat, żeby włożyć kartę
    3. Kiedy kartę włożę do dekodera OPTICUM HD X402p brak jest obrazu i dźwięku.

Dziwne jest to, że z drugim dekoderem oryginalna karta cyfry+ nie działa (niestety nie pamiętam, czy kiedyś działała). Zastanawiam się, czy bardziej prawdopodobne jest to, że nc+ coś namieszał i sparował mi kartę z Philipsem tak, że nie będzie mi z innym dekoderem już działała czy może splitter się spierdzielił :/

Czy ma ktoś podobne rozwiązanie u siebie i może podzielić się informacją, czy ma podobne problemy?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 6  
    1. Dlaczego uważasz, że to normalne, że będzie działać? To dekoder albo karta się nie psują?
    2. Tak, sprawdzone.
    3. Kartę włożyłem prawidłowo. Oprogramowanie nie powinno mieć znaczenia, skoro dekoder chodzi mi na nim od 2 lat.

Kolego, wykonałem sam jakieś czynności, nie rozumiem, po co się odzywasz, jak nie masz nic do zaproponowania oprócz doskonałej porady na temat wróżek.
  • Poziom 22  
    Zamieniałeś karty splitera? Skoro dekoder nie działa z oryginalną kartą to na reklamacje jak jeszcze jest. Można zaktualizować oprogramowanie w tunerach i splierku oraz kartach. tak dla pewności.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    W X402p zapewne posypało się oprogramowanie - sprawdź, bądź ponownie zainstaluj - to w temacie braku współpracy z oryginalną kartą.
    Natomiast co do rozdzielenia uprawnień winny jest spliter - w nim szukaj przyczyny.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 6  
    Też stawiam na splitter. Spróbuję od kogoś pożyczyć, żeby sprawdzić, a jak nie, to najwyżej kupię drugi i sprawdzę.

A propos aktualizacji oprogramowania, rozumiem, że powinienem wybrać najnowszy, tylko nie wiem, który z tych dwóch opublikowanych 13.05.2011 będzie bardziej odpowiedni :/

http://www.smartcardsplitter.com/oprogramowanie.html
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    kordianos napisał:
    nie wiem, który z tych dwóch opublikowanych 13.05.2011 będzie bardziej odpowiedni :/

jeśli nie masz żadnego z tunerów dla których dedykowana jest poprawka softu, to jest to bez znaczenia.
  • Poziom 6  
    Panowie, co się okazało... Problemem był zasilacz. Okazało się, że te zasilacze nie są produkowane przez producenta splittera small 3 tylko kupowane w chinach i w moim przypadku, po 4 latach, padł na twarz i wstać nie chciał, chociaż dioda się świeciła. Podmieniłem na zasilacz od komórki, których teraz bez liku, i wszystko wróciło do normy.

Wątek do zamknięcia :)