Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prostowniki jedno- i dw(ó)połówkowe

Mimuś 12 Kwi 2005 18:40 1923 7
  • #1 12 Kwi 2005 18:40
    Mimuś
    Poziom 11  

Witam!
    Potrzebuje schematów i opisów prostowników jedno- i dwópołówkowych opartych na układach scalonych i tyrystorach z moźliwością sterowania stopnia wyprostowania. Ma być to układ do prostowania sygnału sinusoidalnego. Na wejściu ma być podawana sinusoida a na wyjściu sygnał stały, który bedzie sterowany przez układ scalony.
    z góry dziekuje.
    Przeniosłem z: Schematu/instrukcji... [h]

• #2 13 Kwi 2005 22:23
    UBL21
    Poziom 19  

Każdy chyba łamie sobie głowę o co ci chodzi. Możliwość sterowania stopnia wyprostowania? Napisz do czego to ma być zastosowane, może masz na myśli regulowany zasilacz prądu stałego?

• #3 14 Kwi 2005 21:27
    jakubbulas
    Poziom 16  

Przykro mi bardzo ale z sygnału zmiennego idealnie stałęgo nie uzyskasz.
    Czy stopniem wyprostowania nie ma być przypadkiem stopień "dopełnienia" połówek do prądu prawie-stałego?
    Do tego wystarzy kondensator regulowany, albo kondensatory, które będziesz mógł przyłączać i odłączać.
    Ja bym prostownik robił jednak za pomocą diod.
    Coś nie rozumiem potrzeby tyrystora.

• #4 12 Maj 2005 17:54
    Mimuś
    Poziom 11  

A więc mam zrobić projekt na pracownie. Temat Projektu "Prostowniki 1- i 2- połówkowe"
    chodzi tu o sterowanie napieciem wyprostowanym na wyjsciu. Stabilizator ma być oparty na tyrystorach, ktore sa wyzwalane przez diaki.
    Musze mieć Schemat i dobrane elementy a nie wiem jak to zrobic.
    Prosze o pomoc :(

• #6 13 Maj 2005 20:21
    neo_dc
    Poziom 32  

nie wiem czy dobrze rozumuję, ale Ty chcesz mieć mostek prostowniczy sterowany elektronicznie, przez to sterowanie ma być zmieniane napięcie na wyjściu tak ?

• #7 14 Maj 2005 23:17
    tygrys_michal
    Poziom 18  

"z moźliwością sterowania stopnia wyprostowania" moze wlasnie chodzilo autorowi zadania o sterownik kata zalaczania tyrystora

• #8 16 Maj 2005 10:08
    Mimuś
    Poziom 11  

tygrys_michal napisał:
    "z moźliwością sterowania stopnia wyprostowania" moze wlasnie chodzilo autorowi zadania o sterownik kata zalaczania tyrystora

Tak wlasnie o to chodzi. jakby ktos mial jakies schematy i moglby go dolaczyc bylbym wdzieczny :D z gory dzieki :]

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME