Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Prostowniki jedno- i dw(ó)połówkowe

Mimuś 12 Apr 2005 18:40 2337 7
    Mimuś
    Level 12  
    Witam!
    Potrzebuje schematów i opisów prostowników jedno- i dwópołówkowych opartych na układach scalonych i tyrystorach z moźliwością sterowania stopnia wyprostowania. Ma być to układ do prostowania sygnału sinusoidalnego. Na wejściu ma być podawana sinusoida a na wyjściu sygnał stały, który bedzie sterowany przez układ scalony.
    z góry dziekuje.
    Przeniosłem z: Schematu/instrukcji... [h]
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    UBL21
    Level 20  
    Każdy chyba łamie sobie głowę o co ci chodzi. Możliwość sterowania stopnia wyprostowania? Napisz do czego to ma być zastosowane, może masz na myśli regulowany zasilacz prądu stałego?
    jakubbulas
    Level 16  
    Przykro mi bardzo ale z sygnału zmiennego idealnie stałęgo nie uzyskasz.
    Czy stopniem wyprostowania nie ma być przypadkiem stopień "dopełnienia" połówek do prądu prawie-stałego?
    Do tego wystarzy kondensator regulowany, albo kondensatory, które będziesz mógł przyłączać i odłączać.
    Ja bym prostownik robił jednak za pomocą diod.
    Coś nie rozumiem potrzeby tyrystora.
    Mimuś
    Level 12  
    A więc mam zrobić projekt na pracownie. Temat Projektu "Prostowniki 1- i 2- połówkowe"
    chodzi tu o sterowanie napieciem wyprostowanym na wyjsciu. Stabilizator ma być oparty na tyrystorach, ktore sa wyzwalane przez diaki.
    Musze mieć Schemat i dobrane elementy a nie wiem jak to zrobic.
    Prosze o pomoc :(
    neo_dc
    Level 32  
    nie wiem czy dobrze rozumuję, ale Ty chcesz mieć mostek prostowniczy sterowany elektronicznie, przez to sterowanie ma być zmieniane napięcie na wyjściu tak ?
    tygrys_michal
    Level 19  
    "z moźliwością sterowania stopnia wyprostowania" moze wlasnie chodzilo autorowi zadania o sterownik kata zalaczania tyrystora
    Mimuś
    Level 12  
    tygrys_michal wrote:
    "z moźliwością sterowania stopnia wyprostowania" moze wlasnie chodzilo autorowi zadania o sterownik kata zalaczania tyrystora

Tak wlasnie o to chodzi. jakby ktos mial jakies schematy i moglby go dolaczyc bylbym wdzieczny :D z gory dzieki :]