Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

projekt instalacji miedzianej c.o. opinie porady

darek1985 02 Maj 2014 21:08 2097 2
  • #1 02 Maj 2014 21:08
    darek1985
    Poziom 12  

Witam wszystkich i proszę o pomoc, porady co do mojej przyszłej modernizacji
    centralnego ogrzewania w domu. Wcześniej była stara instalacja z grubymi rurami stalowymi (grawitacyjna).
    Budynek stal ze 20lat i nikt w nim nie mieszkał,
    stare C.O zostało już usunięte, teraz planuje wyremontować go i zamieszkać.
    Ale do rzeczy, planuje zainstalować C.O w miedzi i aluminiowe grzejniki, wstępnie
    zrobiłem sobie projekt jak by to miało wyglądać.
    Prosiłbym o uwagi co do stopniowania średnic rurek i mocy grzejników oraz mocy pieca(kotła).
    Piec będzie normalny zasypowy i pewnie głównie będzie zasilany miałem i drewnem coś około 30kw.
    Mój projekt powstał z informacji znalezionych w internecie jak i na elektrodzie.
    Dom to popularna w tamtych latach piętrówka nieocieplona, okna plastikowe dwie szyby.
    Bojler będzie z baniaka od hydroforu cos około 300L i dwiema wężownicami,
    gdyż jestem w fazie budowy kolektorów słonecznych na podstawie któregoś tematu na elektrodzie "kolektor za 1500zl".
    Zamieszczam rysunki domu jakie zrobiłem.

projekt instalacji miedzianej c.o. opinie porady

projekt instalacji miedzianej c.o. opinie porady projekt instalacji miedzianej c.o. opinie porady projekt instalacji miedzianej c.o. opinie porady

0 2
  • #2 02 Maj 2014 22:28
    William Bonawentura
    Poziom 31  

1) Planujesz ok. 15kW mocy grzejników i 30kW kocioł. Takie przewymiarowanie będzie tylko źródłem problemów.

2) Jaki był powód demontażu starej instalacji ? Mogłeś mieć układ optymalny technicznie - małe przepływy, praca grawitacyjna, brak korozji elektrochemicznej z grzejnikami aluminiowymi.

3) Jak twoja instalacja ma się zachowywać przy braku prądu lub awarii pompy ? Przenieść 20% mocy czy 100% ? Jeśli to drugie to koszt instalacji będzie spory.

0
  • #3 02 Maj 2014 23:00
    darek1985
    Poziom 12  

Co do mocy pieca to tak mi doradzali sprzedawcy ze na około 160-200m2 30kw,
    pracy grawitacyjnej nie brałem jeszcze pod uwage bo zamierzam mieć system awaryjnego zasilania, ale oczywiście porady jak najlepiej zrobić to C.O żeby służyło długo i bez awaryjnie wezme pod uwage.
    stara instalacja nigdy nie została dokończona i każdy mówił ze najlepiej zrobić to od nowa. wyliczenia mocy grzejników sam robiłem i niewiem czy jest dobrze.

Dodano po 3 [minuty]:

Właśnie policzyłem wszystkie grzejniki i wychodzi mi prawie 20kw a nie 15kw.

Dodano po 13 [minuty]:

Więc stalowe grzejniki bedą lepsze niż aluminiowe? stal też rdzewieje.

0