Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zrywanie połączenia internetowego.

yojen123 02 Maj 2014 21:21 2784 3
  • #1 02 Maj 2014 21:21
    yojen123
    Poziom 2  

Witajcie, od pół roku mam problem z moim internetem. A mianowicie chodzi o to, że co jakiś czas zrywa połączenie z internetem. Zazwyczaj jest to tak, że ja z komputera stacjonarnego korzystam z internetu, a chwilę później druga osoba w pokoju obok włączy laptopa i zacznie również korzystać z internetu - i wtedy zrywa połączenie. Z początku myślałem, że to przez nasz stary modem który nam Multimedia wymieniła. Niestety nadal zrywało połączenie. Ostatnio kupiłem nowy router którego niestety nie mogę podpiąć ponieważ nie posiadam czegoś tam wykupione, teraz pozostało mi go sprzedać i kupić taki który będę mógł bez problemów podpiąć. Trochę czasu mi zejdzie zanim sprzedam ten i kupie nowy więc z chwili wolnego czasu poszukałem czegoś w internecie na temat zrywania połączenia internetowego. Testowałem i testowałem gdy nagle natknąłem się na taką wypowiedź:

Cytat:
    Jedną z przyczyn zrywania połączenia wifi może być ustawienie dotyczące oszczędzania energii. Sprawdź: Panel sterowania > system > zakładka sprzęt > przycisk menedżer urządzeń > odszukaj ikonkę odpowiadającą twojej karcie bezprzewodowej i kliknij ją prawym klawiszem myszy > z menu podręcznego wybierz właściwości > zakładka zarządzanie energią > odznacz (tzn. zostaw pusty) box "zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii"

Sprawdziłem to i nie wygląda mi to za ciekawie. Oto tutaj daje linka do zdjęcie: Zrywanie połączenia internetowego.

Co o tym sądzicie, powinienem zakupić nowy router bo co prawda ten mój jest dość stary i zniszczony, czy to problem z kartą sieciową?

0 3
  • #2 02 Maj 2014 23:31
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

yojen123 napisał:
    Ostatnio kupiłem nowy router

Skoro piszesz że model tego routera to WTF-2014 to niestety to jest bardzo kiepski nabytek, ten router bardzo skomplikowany i raczej bez pomocy jakiegoś zaprzyjażnionego informatyka który ci ogarnie temat sobie nie poradzisz.

BTW to zaczynij od czytania regulaminu forum, a potem jeszcze raz przeczytaj to co napisałeś, Jeśli regulamin wydaj ci się nudny to zgłoś się do wróżki z tymi informacjami.

0
  • #3 03 Maj 2014 12:11
    yojen123
    Poziom 2  

Po co mam pisać jaki to model routera skoro tak czy siak go nie podłącze? A jeśli chodzi o ten co się psuje to: dl-524

0
  • #4 03 Maj 2014 12:42
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

Sprawdź zasilacz:
    - albo weż inny zasilacz o takim samym napięciu i równej lub większej wydajności prądowej
    - albo pomierz napięcie zasilania przy podłączonym routerze i porównaj ze znamionowym jakie winno być.

0
  Szukaj w 5mln produktów