Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel Integra 64 i MSK - Integracja sterowania kominkowego z satelem

artusiek 02 Maj 2014 23:39 1911 4
  • #1 02 Maj 2014 23:39
    artusiek
    Poziom 7  

Witam .
    W czasie budowy zainstalowano mi sterownik kominka ( MSK ) , który może także sterować nawiewem powietrza DPG , centralę alarmową Integra 64 . Niestety , z mojej winy ponieważ zaufałem , ale nie patrzyłem na ręce nie został położony przewód prowadzący do DPG , a kabli do różnych czujek/ urządzeń nie położono . Teraz , po roku mieszkania , poprawiam to czego wówczas nie dopilnowałem
    i przy okazji trochę mnie wzięło na przeróbki. Przy DPG natknąłem się na problem. Przewodu na strych od kominka nie położę , ale pomyślałem o sterowaniu przez centralę .
    Sterownik MSK na stykach sterujących DPG daje 230V . Planowałem podłączyć przez przekaźnik wyjścia z MSK na wejście w centrali i analogicznie sterować centralą włączaniem DPG . Znalazłem różne przekaźniki ( niektóre kupiłem ) , ale problem polega na napięciu sterującym 12 V , a ja potrzebuję 230V .
    Czy styczniki modułowe , które są dostępne spełnią swoją rolę ?
    I drugie czy jeśli do styków MSK sterujących DPG podłączę tylko stycznik nie spowoduję awarii MSK ?
    Na koniec to co najbardziej mnie nurtuje czy styczniki pracujące na 230 V mają jakąś separacje ? Nie uszkodzę tym centrali?
    A może ktoś mi podpowie czym sprawdzić czy na wyjściu z MSK jest podany 230 V i przekazać to do Integry jako sygnał na wejście .
    Satel Integra 64 i MSK - Integracja sterowania kominkowego z satelem

Edytuj

Dwa dni szukania na dały rezultatu , napisałem post i ups ... chyba znalazłem rozwiązanie . proszę tylko forumowiczów o ocenę czy nie uszkodzę tym centrali .. do terowania przekaźnik np PK1P/230 lub PEM 1/230 - maja separację galwaniczną .

0 4
  • #2 05 Maj 2014 00:01
    art_o
    Poziom 18  

artusiek napisał:

Dwa dni szukania na dały rezultatu , napisałem post i ups ... chyba znalazłem rozwiązanie . proszę tylko forumowiczów o ocenę czy nie uszkodzę tym centrali .. do terowania przekaźnik np PK1P/230 lub PEM 1/230 - maja separację galwaniczną .

Co to jest AZW517??

Każdy przekaźnik ma separację galwaniczną nawet ten za 5 zł
    W Twoim przypadku musisz mieć 2 przekaźniki jeden z cewką na 230V drugi z cewką na 12V.
    Integra będzie sterowała przekaźnikiem z cewką na 12V.

0
  • #3 05 Maj 2014 20:36
    artusiek
    Poziom 7  

Literówka
    AWZ 517 przekaźnik sterowany 12 V wysokoprądowy .
    Nie jestem elektronikiem , stąd pytałem czy nie uszkodzę tym centrali.
    Dzięki za odpowiedź

0
  • Pomocny post
    #4 06 Maj 2014 08:09
    montersi.pl

Poziom 15  

artusiek napisał:
    AWZ 517 przekaźnik sterowany 12 V wysokoprądowy

AWZ517 to przekaźnik z cewką sterowaną napięciem 20-32 V. Jeśli potrzebujesz analogicznego rozwiązania na 12V to jest to AWZ514.

Możesz kupić tego typu rozwiązanie jak wyżej (AWZ514) lub przekaźniki typu RM85 z podstawkami. Masz do dyspozycji odpowiednio napięcia sterujące 12V i 230V.

0
  • #5 20 Mar 2016 23:38
    artusiek
    Poziom 7  

Temat zakończony . Tak jak na wcześniejszym schemacie AWZ514 łączy centralę z DPG , a płyt sterującą z kominka MSK łączy PEM1/230 . Wszystko działa niemal 1,5 roku bez awarii , bez problemów .

0