Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Działają mi tylko 2 głosnik i subufer od komputera

03 Maj 2014 00:36 1173 4
  • Poziom 10  
    Witam, mam problem z głośnikami, a mianowicie: wszystkie głośniki działy dobrze a teraz działają mi tylko 2 głośniki i subwoofer, słychać też dziwne buczynie we wszystkich głośnikach.

Model Logitech X-530 5.1 70W

Parametry komputera:
    System operacyjny Microsoft Windows 7 Ultimate Service Pack 1
    procesor QuadCore AMD Phenom II X4 Black Edition 965, 3400 MHz (17 x 200)
    Nazwa płyty głównej Asus M4N78 SE (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)
    DIMM1: Kingston 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM
    DIMM2: Kingston 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM
    Karta wideo NVIDIA GeForce GTX 550 Ti (1024 MB)
    Multimedia:
    Karta dźwiękowa Creative Audigy 2 Value (SB0400) Sound Card
    Karta dźwiękowa nVIDIA MCP78 - High Definition Audio Controller
    Karta dźwiękowa Realtek ALC662 @ Kontroler zgodny ze standardem High Definition Audio [10DE-0BEE] [NoDB]

może to coś ze sterowniki do Creative Audigy 2 Value nie m pojęcia czemu pozostałe głośniki nie działają. góry dzięki za udzieloną mi pomoc.

Działają mi tylko 2 głosnik i subufer od komputera
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 26  
    Odłącz głośniki od komputera i zobacz czy buczenie ustało.Jeśli tak wina leży po stronie komputera software/hardware.Jeśli nie winny jest zestaw,głośniki powinny buczeć przy dotykaniu wejść wtyczki,każdy osobno.Przeinstaluj sterownik audio,może brat,siostra,dziecko poprzestawiała wtyczki,sprawdź prawidłowość połączenia.Jeśli korzystasz z karty Creative spróbuj podłączyć pod zintegrowaną na płycie,być może "Audigy" jest uszkodzona,łącze PCI brudne.Nic nie ma prawa buczeć gdy wszystko jest sprawne,częstą przypadłością X-530 jest uszkodzenie 6 sekcyjnego potencjometru głośności,ja zastąpiłem go rezystorami SMD 100k.-do masy i 1k.-sygnał razy 6 kanałów a głośność reguluje w PC.Jeśli chcesz 5.1 kanałów z stereo polecam plugin "chanel mixer" w odtwarzaczu "foobar2000".
    http://support.creative.com/downloads/download.aspx?nDownloadId=11314
  • Poziom 10  
    Dziś była tak sytuacja głośniki działy tylko 2 lewy i prawy i subwoofer w pozostałych słychać było buczynie. I takie trzeszczenie w tych 2 głośnikach pojawiło się nagle głośniki przestały działać. Wyłączyłem kartę dźwiękową Creative Audigy 2 Value (SB0400) Sound Card i przełączyłem na zintegrowaną Realtek ALC662 @ Kontroler zgodny ze standardem High Definition Audio [10DE-0BEE] [NoDB] działają znowu 2 lewy i prawy i subwoofer na razie nie mam jak sprawdzić tych głośników.
  • Poziom 43  
    MANTIS20 napisał:
    na razie nie mam jak sprawdzić tych głośników.

Od tego musisz zacząć ale jeżeli na dwóch kartach są takie objawy to na 99% głośniki są uszkodzone.