Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mitsubishi eclipse spyder GT - moduł domykania szyb ssm2 i oryginalny alarm

tomala993 03 Maj 2014 09:41 1377 0
    tomala993
    Poziom 9  
    Witam serdecznie ostatnio zakupiłem moduł komfortu domykania szyb z pilota ssm2 i chciałem go zainstalować w swoim aucie, w którym mam fabryczny oryginalny alarm Mitsubishi.
    Jednak natrafiłem na taki oto problem, iż w myśl schematu dodanego do przedmiotowego modułu od przełącznika szyb do silnika szyb powinny być 2 przewody jeden odpowiedzialny za otwarcie szyby a drugi za zamknięcie, które należy przeciąć i połączyć z modułem ssm2.
    W moim aucie po dokonaniu pomiarów miernikiem na jednym i tym samym przewodzie, który biegnie do silnika pojawia się napięcie 0,5V przy otwieraniu a 2V przy zamykaniu, natomiast bez obciążenia jest 12.36V .Na silniku jest stałe 12V a ten pojedynczy przewód od przełącznika najprawdopodobniej steruje silnikiem i nie mam drugiego przewodu lub nie wiem który to przewód jest drugim sterującym daną szybą.
    Dodam jeszcze tylko że moje autko to kabriolet i po demontażu boczka przy klamce, jest czujnik który w momencie próby otwarcia drzwi powoduje opuszczenie szyby około 1 cm aby nie stukała w dach, po zamknięciu drzwi szyba sama się domyka, oraz zauważyłem z tyłu auta w bagażniku sterownik, który odpowiada za otwarcie szyb na sam dół w momencie otwierania dachu.
    Czy może mi ktoś z szanownych forumowiczów doradzić jak podpiąć i gdzie ten moduł komfortu w moim aucie.
    Z góry dziękuje za pomoc.
    Poniżej schemat podłączenia sterownika ssm2
    Mitsubishi eclipse spyder GT - moduł domykania szyb ssm2 i oryginalny alarm