Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP LJ 1000, zespół utrwalania

12 Kwi 2005 19:16 1265 6
  • Poziom 13  
    Witam!
    Generalnie drukarka działa poza odgłosami jak z zardzewiałego mechanizmu wydobywającymi się z zespołu utrwalania. Wyczyściłem tuleje po których śliska się folia i nieraz papier utyka przed piecem :( Moje pytanie co wyczyścić i czym nasmarować. Z góry dzięki za wszystkie rady ;)

Pozdrawiam
  • TermoPasty.pl
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    tomek2010 napisał:
    Witam!
    Generalnie drukarka działa poza odgłosami jak z zardzewiałego mechanizmu wydobywającymi się z zespołu utrwalania. Wyczyściłem tuleje po których śliska się folia i nieraz papier utyka przed piecem :( Moje pytanie co wyczyścić i czym nasmarować. Z góry dzięki za wszystkie rady ;)

zdejmi folie z grzałki masmaruj specjalnym smarem go grzełek i załóż folie spowrotem
    powinno pomóc

Pozdrawiam
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 13  
    Dzięki za szybki odzew. Czy ten smar jakoś się nazywa ? Poprosze o jakieś bliższe namiary.

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Jeśli u jakiegokolwiek dystrybutora części do drukarek zapytasz o ten smar, to napewno będą wiedzieli o co chodzi. Ja kupuję pakowany w małe torebki foliowe i starcza go na około 5 folii (jedna porcja). Jest to jakiś chyba silikonowy smar.
  • Poziom 13  
    Wszystko jasne. Jeszcze raz wszystkim dziękuje i pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    tomek2010 napisał:
    Wszystko jasne. Jeszcze raz wszystkim dziękuje i pozdrawiam.

www.techserwis.pl tu kupisz
    pozd
  • Poziom 13  
    Witam.
    Opisany przezemnie problem był spowodowany dużym zaniedbaniem drukarki przez użytkownika. Papier nie był poprownie wprowadzany do zespołu utrwalania ze względu na nieobracanie się foli na elemencie grzejnym. Rozwiązanie - smar do elementów grzejnych podpowiedziany przez kolege azarach i pawelzet dostępny w techserwisie. Co do głośnej pracy mechanizmu to smar wysokotemperaturowy oraz olej silikonowy został użyty do uciszenia mechanizmu w utrwalaniu.

Temat uważam za zamknięty