Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

POLAR PFL 1019 - Łożysko głośno wyje !!

03 Maj 2014 10:58 3096 3
  • Poziom 2  
    Witam, niestety pojawiłem się na forum, bo mam problem ze swoją pralką Polar pfl 1019. W ostatnim czasie zaczęła pracować głośniej, może przy praniu nie jest to aż tak zauważalne co przy wirowaniu, ponieważ przy wirowaniu jest to hałas niczym startujący helikopter;). Ja wszystko rozumiem że dziś nie jest już tak trwałe jak kiedyś, ale czy pralka która ma 2 lata i 5 miesięcy mogła się już skończyć ?!!. Czytając kilka tematów na forum strasznie mam bałagan w głowie;/, ale czuje że wina leży po stronie łożysk ;/. Dzięki wam już wiem że nawet nie muszę rozbierać pralki, żeby dowiedzieć się że mam klejony-nierozbieralny zbiorniki co oczywiście niezmiernie mnie wkur...ło. Nie jestem może wybitnym specem ale u matki w Amice 2 lata temu wymieniałem łożyska w wersji zbiornika "rozbieralnej" w 3 godzinki. Teraz powiedzcie mi szczerze czy warto jest tak na prawdę rozcinać ten zbiornik i bawić się samodzielnie w regeneracje?, jeśli tak to jakich użyć dokładnie tarcz, jakiej średnicy itp, na co zwrócić szczególnie uwagę przy tych czynnościach i jakiego najlepiej użyć kleju czy silikonu?, bo tu różnie ludzie radzą. O wypowiedź najchętniej bym prosił osoby które to robiły i które użytkują taką pralkę po wymianie łożysk, a nie ludzi którym się tam coś "wydaje" .Jeszcze nurtuje mnie pytanie jak z trwałością takiego sklejonego zbiornika?, bo przecież ta pralka pracuję nawet przy 1000 obrotach, co może wpłynąć na rozszczelnienie itd. Z góry dziękuję za odpowiedzi, jeśli ktoś ma krok po kroku opis naprawy ze zdjęciami to może wstawić , na pewno wiele osób takich jak ja to doceni.
  • Poziom 2  
    Dziękuję za linki, znam te adresy bo czytałem je wcześniej. Mi jednak chodzi jak wspomniałem w opisie o trwałość takiego zabiegu tj: wirowanie przy 1000 obrotach, rozszczelnienie się ewentualne zbiornika, bo wydaję mi się że są tu osoby które np kilka lat temu to robiły i dziś z perspektywy czasu mogą napisać czy taka regeneracja jest warta uwagi.Chciałbym się także dowiedzieć czy jakiś serwis co naprawia pralki podjąłby się np takiego zabiegu?, jaki jest ewentualny koszt?. Bo tak naprawdę niewiadomy jest los autorów w/w linków które podałeś i nie wiadomo czy ich pralki po naprawie nie wytrwały tygodnia czy miesiąca.
  • Poziom 39  
    Jest warta uwagi.
    Jeśli chcesz wymieniać w serwisie, to w okolicy na pewno znajdzie się kilka które podadzą swoję cenę i ten temat jest zbędny.
    A w przypadku samodzielnej próby wymiany - instrukcja została podana, w razie pytań można będzie tema otworzyć.
    Na razie teoretyzowania wystarczy.