Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosiarka spalinowa 4 KM CMI nie odpala

bogdan bj 03 Maj 2014 13:06 3924 6
  • #1 03 Maj 2014 13:06
    bogdan bj
    Poziom 6  

Witam.
    Z koła magnesowego wyrwało blaszkę zabezpieczającą i rozkruszyło magnes. Stało się to podczas koszenia.
    W salonie Stihl powiedzieli, że oryginału nie dostanę więc włożyłem magnes z innego typu ale musiałem go trochę przeszlifować i uzyskałem iskrę na świecy ale kosiarka nie odpala.
    Przed rozkręcaniem kosiarki wylałem olej i paliwo.
    Kilka razy ją przechylałem i obracałem - nie wiem czy to ma jakieś znaczenie.
    Paliwo dociera do gaźnika.
    Podczas pociągania za linkę słychać pracę tłoków.
    Dwa razy podczas odpalania widać było jakiś lekki dymek.
    Czy brak filtra może być przyczyną nie odpalenia kosiarki?
    Ponieważ był mocno zużyty i wyrzuciłem go a w to miejsce zastosowałem gąbkę.
    Kosiarka kupiona była w OBI na obudowie jest nazwa C M I ale z tego co znalazłem w internecie jest to produkt włoski i dystrybucja była w Poznaniu. Ma 4 KM.
    Proszę o pomoc.

0 6
  • Pomocny post
    #2 03 Maj 2014 13:34
    nowicjusz3213
    Poziom 15  

Gąbka zamiast filtra nie powinna przeszkadzać, chyba że jest mocno ściśnięta. Najlepiej załóż oryginalny filtr. A świeca na pewno sprawna jest? Iskra za każdym razem się pojawia?

0
  • #3 03 Maj 2014 13:46
    bogdan bj
    Poziom 6  

Tak iskra jest na pewno ok.

0
  • #4 03 Maj 2014 13:55
    tzok
    Moderator Samochody

Iskra jest ale czy we właściwym momencie - nie ścięło tam jakiegoś zabezpieczenia i element z magnesem nie obrócił się na wale? No i czy czasem nie próbujesz uruchomić samego silnika (bez założonego noża)?

0
  • #5 03 Maj 2014 14:13
    bogdan bj
    Poziom 6  

Jeśli chodzi o właściwy moment iskry to nie mam pojęcia,ale na pewno nie było jakiegoś zabezpieczenia,magnez też się nie obrócił.Jeżeli chodzi o uruchomienie kosiarki, to próbowałem z nożem i bez niego-skutek był ten sam

Moderowany przez tzok:

Magnez to taki pierwiastek (Mg), który nawet nie posiada właściwości ferromagnetycznych...

0
  • #6 03 Maj 2014 15:06
    2056504
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 03 Maj 2014 18:25
    bogdan bj
    Poziom 6  

Oto zdjęcie.

Kosiarka spalinowa 4 KM CMI nie odpala Kosiarka spalinowa 4 KM CMI nie odpala

0
  Szukaj w 5mln produktów