Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rex RS700 - V-Max 40 km/h

03 Maj 2014 14:01 1287 11
  • Poziom 7  
    Witam. Posiadam skuter REX RS 700. Od początku jechał tylko 30km/h. Po ściągnięciu blokad jedzie tylko 40 a ma wysokie obroty. Przyspieszenie ma spore. Wymieniłem sprzęgło na sportowe, rolki 5,5g, filtr stożkowy, większy filtr paliwa i moduł na odblokowany, który mi spalił bezpiecznik po właczeniu zapłonu, nie mam kierunkowskazów i nie pokazuje mi stanu paliwa... Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Jakie blokady ściągnąłeś ? Rolki kupiłeś tak na oko czy takie jakie powinny być ( to może powodować te wysokie obroty). Wymieniłeś bezpiecznik ?
  • Poziom 7  
    Ściągnąłem z gaźnika tą tuleję, zmieniłem filtr powietrza na stożkowy, przed wymianą rolek miał te same obroty i prędkość i zdjąłem jeszcze blokade z wariatora (blaszka na 3 śrubki). Jaki bezpiecznik ? Ten przy akumulatorze ? Zmostkowalem, bo paliło go cały czas.
  • Poziom 20  
    Skoro pali ci bezpieczniki to gdzieś masz zwarcie w instalacji . Sprawdź to. Po drugie kto normalny montuje do seryjnego skuterka filtr stożkowy ? Mija się to z celem, v max na pewno nie wzrośnie. Regulowałeś gaźnik ?
  • Poziom 7  
    A w czym Ci przeszkadza stożek? gaznik jest dobrze wyregulowany. Mam wrazenie jakby cos sie slizgalo, bo obroty sa bardzo wysokie a na 40 wskazowka przystaje. Na oryginalnym module wszystko dzialalo oprocz klaksona.
  • Poziom 20  
    Bo to pseudo tuning , który na pewno nic nie wniesie ( może oprócz tego mega basowego dzwięku) a może jedynie pogorszyć , pociągnie cis syfu , zatrzesz cylinder...
  • Poziom 38  
    Musisz odłączyć jeden z przewodów od modułu zapłonowego - jest tam podane +12V po stacyjce na oryginalny moduł, na nowym module w tym pinie jest masa i stąd zwarcie. Przy zmostkowanym bezpieczniku rozładujesz akumulator i możesz doprowadzić do spalenia instalacji elektrycznej.
    Czy skuter został ściągnięty z Niemiec? Czy to jest wersja Mofa (25 km/h)?
  • Poziom 7  
    Tak, przyjechał z Niemiec. Nie wiem co to za wersja, ale od początku śmigał tylko 30km/h.
  • Poziom 20  
    Mofy mają często zmniejszone kanały w cylindrze.
  • Poziom 7  
    czyli zmienic cylinder?
    P.S : Stożek założyłem nie w celu pseudo tuningu tylko po prostu mi się podoba...
  • Poziom 38  
    Jakie kanały zmniejszone? Olejowe? To jest silnik 4T.
    Nie miałem okazji szukać blokad w mofach z chińskim 4T, wątpię aby ktoś na elektrodzie się tym zajmował.
    Proponuję zacząć od podstaw badać wszystkie podzespoły. Wydech, głowica, przekładnia CVT i przekładnia końcowa. Bardziej na myśl mi przychodzi jakaś modyfikacja wariatora, nie pozwalająca paskowi wznieść się do końca, lub zmienione przełożenie końcowe (wolniejsze). Jeśli silnik osiąga właściwą moc to jedynie przekładnia może być problemem.
  • Poziom 7  
    Możesz to opisać jakoś prościej ? jaka przekładnia i czy kupić to i wymienić czy co jak ? Pierwszy raz robie skuter. Obroty osiaga chyba maxymalne przy 38/40 km/h bo, aż warczy :)