Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

APC Smart-UPS V/S 650VA - Kalibracja końcowego napięcia ładowania akumulatora

WiechoB 03 May 2014 18:56 2943 0
Testo
  • Helpful post
    WiechoB
    Level 2  
    Witam,

Ostatnio zmuszony zostałem do wymiany akumulatora w moim APC Smart-UPS V/S 650 (wymieniłem na CSB GPL 12120 F2) W trakcie pierwszego ładowania zauważyłem, że napięcie ładowania przekracza dopuszczalne 13,80V (było 13,96V).

W trakcie prób użycia komend z postu #4 kolegi sunlux Link (w moim UPS'ie działa tylko kilka komend) znalazłem sposób na regulację końcowego napięcia ładowania akumulatorów. Wysyłamy w terminalu komendę e (mała litera e), a po odpowiedzi z terminala napięcie to regulujemy wciskając:
    + (zmiana napięcia na mniejsze) lub
    - (zmiana napięcia na większe)

Komenda B powoduje (tak jak przypuszczało wielu kolegów) kalibrację pomiaru napięcia.

Funkcja poparta odczytem multimetru cyfrowego UNI-T UT70A.

Dodano po 3 [godziny] 49 [minuty]:

W związku z tym, że prawdopodobnie moderator dodał do mojego postu foto Smart-UPS'a v/s 650, ja dodam fotki jak wygląda mój (po małych przeróbkach ;-)

Zainstalowałem wyłącznik całkowicie odłączający UPS (gdy nie jest używany) od sieci zasilającej. Dodatkowo na stałe wyprowadzone są punkty pomiarowe biegunów akumulatora (z płyty elektroniki).

APC Smart-UPS V/S 650VA - Kalibracja końcowego napięcia ładowania akumulatora APC Smart-UPS V/S 650VA - Kalibracja końcowego napięcia ładowania akumulatora
  • Testo